BENDKOPP ELECTRO SRL — dosare în instanță
Numele BENDKOPP ELECTRO SRL apare în 13 dosare publice la 10 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 13
- Instanțe
- 10
- Primul dosar
- 21 martie 2012
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 10 din 13 dosare cu calitate cunoscută (77%)
Din registrul firmelor (CUI 6493820)
- CUI
- 6493820
- Denumire
- BENDKOPP ELECTRO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|3447|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.11.1994
- Sediu
- Fabricii de Chibrituri, nr. 8, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
Arată toate (30)
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video · rev. 3
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 23.105.942 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 11,3 mil. lei · 2025 23,1 mil. lei · maxim 2025 23,1 mil. lei · minim 2015 11,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 749,3 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2022 2,1 mil. lei · minim 2019 673,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 29 · 2025 31 · maxim 2018 36 · minim 2015 29.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 23.105.942 lei | 21.518.818 lei | 22.515.870 lei | 22.197.875 lei | 17.393.557 lei | 13.614.803 lei | 14.013.193 lei | 13.726.019 lei | 12.854.723 lei | 11.797.806 lei | 11.308.934 lei |
| Venituri totale | 23.146.359 lei | 21.587.282 lei | 22.794.712 lei | 22.345.044 lei | 17.420.834 lei | 13.691.054 lei | 14.086.343 lei | 13.798.904 lei | 12.902.005 lei | 11.856.557 lei | 11.444.170 lei |
| Cheltuieli totale | 21.394.983 lei | 20.569.921 lei | 21.055.747 lei | 19.885.102 lei | 15.999.563 lei | 12.664.149 lei | 13.303.995 lei | 12.818.256 lei | 12.023.212 lei | 10.926.366 lei | 10.564.581 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.519.167 lei | 888.180 lei | 1.538.120 lei | 2.134.238 lei | 1.237.781 lei | 881.935 lei | 673.691 lei | 845.350 lei | 755.584 lei | 802.124 lei | 749.297 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.519.167 lei | 888.180 lei | 1.538.120 lei | 2.134.238 lei | 1.237.781 lei | 881.935 lei | 673.691 lei | 845.350 lei | 755.584 lei | 802.124 lei | 749.297 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 14.620.789 lei | 14.196.401 lei | 14.666.779 lei | 13.073.107 lei | 11.592.738 lei | 10.553.287 lei | 10.737.461 lei | 10.555.099 lei | 10.626.698 lei | 10.376.211 lei | 10.963.422 lei |
| Datorii | 9.206.828 lei | 8.696.039 lei | 8.682.309 lei | 7.300.662 lei | 6.633.483 lei | 6.100.234 lei | 6.647.392 lei | 6.544.732 lei | 7.007.997 lei | 6.794.936 lei | 7.389.530 lei |
| Capitaluri proprii | 5.413.961 lei | 5.500.362 lei | 5.984.470 lei | 5.772.445 lei | 4.959.255 lei | 4.453.053 lei | 4.090.069 lei | 4.010.367 lei | 3.618.701 lei | 3.581.275 lei | 3.573.892 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 31 | 34 | 34 | 35 | 35 | 34 | 35 | 36 | 34 | 29 | 29 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 10
- Reclamant: 2
- Apelant Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 9
- Civil: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 11
- Apel: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2012: 1
- 2019: 1
- 2022: 1
- 2023: 2
- 2024: 2
- 2025: 4
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 13 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 19483/271/2025 | Judecătoria Oradea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 831/1285/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1364/242/2025 | Judecătoria Huedin | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 2737/62/2012/a14 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Recurs | Creditor Creditor |
| 2737/62/2012 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 270/83/2026 | Tribunalul Satu Mare | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 23703/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Creditor |
| 815/1285/2024 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4179/103/2022 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 367/1285/2019 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3924/121/2023 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 95/1285/2023 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 35003/325/2023 | Tribunalul Timiș | Civil | Apel | Apelant Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare BENDKOPP ELECTRO SRL?
BENDKOPP ELECTRO SRL apare în 13 dosare publice la 10 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des BENDKOPP ELECTRO SRL?
Cel mai des la Tribunalul Comercial CLUJ (4), Curtea de Apel Brașov (1) și Tribunalul Galați (1).
În ce calitate apare cel mai des BENDKOPP ELECTRO SRL?
Cel mai des ca creditor (10 din 13 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (9 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, reclamant, apelant și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.