B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL
B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Mediaș, Sibiu, CUI 6467952. Cifră de afaceri 2025: 9.406.569 lei, 27 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 6467952
- Denumire
- B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|1640|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.11.1994
- Sediu
- Sos. SIBIULUI, nr. 174 A, Municipiul Mediaș, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
Arată toate (48)
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.406.569 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 10 mil. lei · 2025 9,4 mil. lei · maxim 2016 15,3 mil. lei · minim 2019 6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 56 mii lei · 2025 68 mii lei · maxim 2022 70,1 mii lei · minim 2017 48,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 97 · 2025 27 · maxim 2015 97 · minim 2025 27.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 9.406.569 lei | 8.815.965 lei | 10.422.219 lei | 7.346.839 lei | 6.680.814 lei | 7.001.168 lei | 6.026.924 lei | 11.483.304 lei | 6.483.720 lei | 15.316.427 lei | 9.972.889 lei |
| Venituri totale | 9.393.871 lei | 8.939.066 lei | 10.816.229 lei | 7.560.635 lei | 6.837.780 lei | 7.120.643 lei | 7.195.280 lei | 11.267.820 lei | 7.080.385 lei | 15.247.607 lei | 11.373.760 lei |
| Cheltuieli totale | 9.314.225 lei | 8.866.656 lei | 10.748.648 lei | 7.482.054 lei | 6.766.502 lei | 7.047.130 lei | 7.132.292 lei | 11.210.034 lei | 7.023.111 lei | 15.169.453 lei | 11.275.264 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 67.978 lei | 63.897 lei | 52.742 lei | 70.147 lei | 61.396 lei | 58.623 lei | 56.042 lei | 51.893 lei | 48.110 lei | 64.496 lei | 55.979 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 67.978 lei | 63.897 lei | 52.742 lei | 70.147 lei | 61.396 lei | 58.623 lei | 56.042 lei | 51.893 lei | 48.110 lei | 64.496 lei | 55.979 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 6.306.782 lei | 7.209.040 lei | 6.903.920 lei | 5.866.669 lei | 6.276.233 lei | 5.826.653 lei | 6.688.418 lei | 7.576.456 lei | 7.499.892 lei | 7.009.998 lei | 7.740.162 lei |
| Datorii | 3.428.122 lei | 4.398.358 lei | 3.584.242 lei | 2.926.516 lei | 3.632.536 lei | 3.244.353 lei | 4.130.390 lei | 5.074.470 lei | 5.049.799 lei | 4.608.015 lei | 5.402.675 lei |
| Capitaluri proprii | 2.878.660 lei | 2.810.682 lei | 2.766.585 lei | 2.713.844 lei | 2.643.697 lei | 2.582.300 lei | 2.558.028 lei | 2.501.986 lei | 2.450.093 lei | 2.401.983 lei | 2.337.487 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 27 | 38 | 45 | 43 | 68 | 45 | 41 | 41 | 74 | 94 | 97 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Mediaș, județul Sibiu (Sos. SIBIULUI, nr. 174 A); numărul de înmatriculare e J|32|1640|1994, din 29.11.1994.
Ce cifră de afaceri a avut B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL în 2025?
9.406.569 lei, cu 7% peste 2024 (8.815.965 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 67.978 lei.
Câți salariați are B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL?
27 salariați în medie în 2025 (38 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.