IMMO INVEST HERMANNSTADT SRL — dosare în instanță

Numele IMMO INVEST HERMANNSTADT SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

Dosare publice
4
Instanțe
3
Primul dosar
14 martie 2024
Ultima activitate
10 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat Pârât — 1 din 4 dosare cu calitate cunoscută (25%)

Din registrul firmelor (CUI 6467650)

CUI
6467650
Denumire
IMMO INVEST HERMANNSTADT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|32|1651|1994
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
22.12.1994
Sediu
BIELTZ EDUARD ALBERT, nr. 30, Municipiul Sibiu, Sibiu
Activități autorizate (CAEN)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
Arată toate (28)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 2
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7410 Activități de design specializat · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.823.655 lei (-47% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,9 mil. lei · 2025 3,8 mil. lei · maxim 2023 16,4 mil. lei · minim 2021 0 lei.

Rezultat net (lei): 2015 439 mii lei · 2025 820 mii lei · maxim 2023 5,4 mil. lei · minim 2019 −503,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 2 · maxim 2015 2 · minim 2015 2.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă3.823.655 lei7.241.655 lei16.400.191 lei13.424.673 lei0 lei8.089.666 lei638.552 lei10.581.777 lei12.064.095 lei10.811.932 lei5.874.094 lei
Venituri totale5.295.621 lei5.333.088 lei13.094.757 lei13.479.707 lei6.755.529 lei1.816.613 lei1.938.374 lei6.713.349 lei10.078.502 lei11.842.579 lei6.645.897 lei
Cheltuieli totale4.319.313 lei2.258.059 lei6.813.532 lei9.614.299 lei7.192.589 lei1.096.278 lei2.441.635 lei5.016.323 lei7.141.086 lei8.806.698 lei6.140.580 lei
Rezultat
Profit net819.975 lei2.664.429 lei5.442.243 lei3.571.901 lei0 lei668.360 lei0 lei1.434.661 lei2.483.906 lei2.624.598 lei438.964 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei437.060 lei0 lei503.261 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net819.975 lei2.664.429 lei5.442.243 lei3.571.901 lei-437.060 lei668.360 lei-503.261 lei1.434.661 lei2.483.906 lei2.624.598 lei438.964 lei
Bilanț
Active totale9.675.205 lei9.817.121 lei12.139.043 lei13.527.471 lei11.825.653 lei5.532.223 lei11.504.094 lei9.429.832 lei10.812.964 lei13.352.472 lei11.425.634 lei
Datorii2.741.301 lei1.162.414 lei4.580.721 lei9.939.414 lei8.263.868 lei1.517.588 lei8.079.924 lei5.502.401 lei8.320.194 lei10.725.713 lei5.088.718 lei
Capitaluri proprii6.933.904 lei8.654.707 lei7.558.322 lei3.588.057 lei3.561.785 lei4.014.635 lei3.424.170 lei3.927.431 lei2.492.770 lei2.626.759 lei6.049.530 lei
Oameni
Număr mediu de salariați2—222222222

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Intimat Pârât: 1
  • Intimat Reclamant: 1
  • Pârât: 1
  • Petent: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 4

Stadii procesuale

  • Apel: 2
  • Fond: 2

Dosare pe ani

  • 2024: 2
  • 2025: 1
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
3783/306/2024Judecătoria SibiuCivilFondPetent
1192/306/2026Judecătoria SibiuCivilFondPârât
1171/306/2024Curtea de Apel Alba IuliaCivilApelIntimat Pârât
2101/306/2024Tribunalul SibiuCivilApelIntimat Reclamant

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare IMMO INVEST HERMANNSTADT SRL?

IMMO INVEST HERMANNSTADT SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des IMMO INVEST HERMANNSTADT SRL?

Cel mai des la Judecătoria Sibiu (2), Curtea de Apel Alba Iulia (1) și Tribunalul Sibiu (1).

În ce calitate apare cel mai des IMMO INVEST HERMANNSTADT SRL?

Cel mai des ca intimat pârât (1 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat, pârât, reclamant și petent?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.