LUTEREC IMPEX SRL — dosare în instanță
Numele LUTEREC IMPEX SRL apare în 20 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 20
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 06 decembrie 2010
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 7 din 20 dosare cu calitate cunoscută (35%)
Din registrul firmelor (CUI 6440779)
- CUI
- 6440779
- Denumire
- LUTEREC IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|3109|1994
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 11.11.1994
- Sediu
- Str. SIRETULUI, nr. 35, Municipiul Craiova, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
Arată toate (11)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 18.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2023 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2023, față de 2022.
În 2023, cifra de afaceri netă a fost 1.267.305 lei (-88% față de 2022).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 18,4 mil. lei · 2023 1,3 mil. lei · maxim 2019 35,4 mil. lei · minim 2023 1,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 3,9 mil. lei · 2023 63,6 mii lei · maxim 2019 6,4 mil. lei · minim 2023 63,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 31 · 2023 5 · maxim 2016 37 · minim 2023 5.
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.267.305 lei | 10.599.246 lei | 24.739.325 lei | 28.484.170 lei | 35.441.940 lei | 22.286.859 lei | 17.926.569 lei | 16.016.068 lei | 18.413.292 lei |
| Venituri totale | 3.812.844 lei | 10.838.879 lei | 24.973.959 lei | 28.535.221 lei | 35.521.984 lei | 22.308.331 lei | 17.929.156 lei | 16.214.871 lei | 18.454.734 lei |
| Cheltuieli totale | 3.703.962 lei | 10.578.819 lei | 21.940.075 lei | 22.482.736 lei | 27.935.217 lei | 19.527.154 lei | 15.931.792 lei | 12.904.761 lei | 13.794.038 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 63.584 lei | 200.712 lei | 2.538.332 lei | 5.076.898 lei | 6.362.475 lei | 2.311.411 lei | 1.654.942 lei | 2.761.429 lei | 3.882.779 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | — | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 63.584 lei | 200.712 lei | 2.538.332 lei | 5.076.898 lei | 6.362.475 lei | 2.311.411 lei | 1.654.942 lei | 2.761.429 lei | 3.882.779 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 20.998.752 lei | 24.165.686 lei | 27.465.569 lei | 24.166.549 lei | 17.042.653 lei | 6.894.003 lei | 5.792.167 lei | 6.669.134 lei | 8.606.162 lei |
| Datorii | 11.519.859 lei | 14.152.168 lei | 16.607.423 lei | 13.792.306 lei | 9.681.343 lei | 3.803.311 lei | 3.272.617 lei | 2.978.508 lei | 3.775.881 lei |
| Capitaluri proprii | 9.478.893 lei | 10.013.518 lei | 10.858.146 lei | 10.374.243 lei | 7.343.549 lei | 3.072.931 lei | 2.501.789 lei | 3.672.865 lei | 4.812.520 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 7 | 9 | 7 | 29 | 36 | 36 | 37 | 31 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 7
- Debitor: 5
- Reclamant: 3
- Apelant Debitor: 1
- Contestator: 1
- Contestator Creditor: 1
- Intimat: 1
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 13
- Litigii cu profesioniștii: 5
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 18
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2010: 1
- 2024: 9
- 2025: 6
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 20 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 14981/215/2024 | Judecătoria Craiova | Civil | Fond | Debitor |
| 28448/215/2024 | Judecătoria Craiova | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 9995/215/2025 | Judecătoria Craiova | Civil | Fond | Intimat |
| 14189/95/2010 | Tribunalul Gorj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 283/63/2025/a8 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 283/63/2025/a2 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Contestator Creditor |
| 283/63/2025/a7 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4668/63/2023/a2 | Curtea de Apel Craiova | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 4710/63/2023 | Curtea de Apel Craiova | Insolvență / faliment | Apel | Apelant Debitor |
| 283/63/2025 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 8398/63/2024/a8 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 8398/63/2024/a7 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 8398/63/2024/a1 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 8398/63/2024 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 981/104/2024 | Tribunalul Olt | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 4575/63/2024 | Tribunalul Dolj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 6442/63/2024 | Tribunalul Dolj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 7455/63/2024 | Tribunalul Dolj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 8398/63/2024/a2 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Reclamant |
| 283/63/2025/a3 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare LUTEREC IMPEX SRL?
LUTEREC IMPEX SRL apare în 20 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des LUTEREC IMPEX SRL?
Cel mai des la Tribunalul Dolj (13), Judecătoria Craiova (3) și Curtea de Apel Craiova (2).
În ce calitate apare cel mai des LUTEREC IMPEX SRL?
Cel mai des ca creditor (7 din 20 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (13 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, debitor, reclamant, apelant, contestator și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.