ELIXIR PRESS SRL — dosare în instanță
Numele ELIXIR PRESS SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 27 octombrie 2023
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Petent — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 6345572)
- CUI
- 6345572
- Denumire
- ELIXIR PRESS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|18848|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.10.1994
- Sediu
- Str. CARBUNARILOR, nr. 18, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · rev. 3
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie · rev. 3
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · rev. 3
- 1811 Tipărirea ziarelor · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire · rev. 3
Arată toate (28)
- 1814 Legătorie și servicii conexe · rev. 3
- 1820 Reproducerea înregistrărilor · rev. 3
- 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 3
- 5812 Activități de editare a ziarelor · rev. 3
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 3
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.282.390 lei (-25% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,9 mil. lei · 2025 9,3 mil. lei · maxim 2024 12,3 mil. lei · minim 2015 4,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −1,2 mil. lei · 2025 744,2 mii lei · maxim 2024 3,5 mil. lei · minim 2015 −1,2 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 43 · 2025 37 · maxim 2015 43 · minim 2022 34.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 9.282.390 lei | 12.304.190 lei | 12.225.128 lei | 10.317.248 lei | 10.024.887 lei | 9.503.985 lei | 8.476.383 lei | 8.296.747 lei | 6.379.096 lei | 6.050.569 lei | 4.948.579 lei |
| Venituri totale | 9.385.874 lei | 12.408.108 lei | 11.674.761 lei | 10.334.178 lei | 8.520.484 lei | 9.095.301 lei | 9.748.230 lei | 8.435.920 lei | 6.713.748 lei | 6.550.949 lei | 5.923.670 lei |
| Cheltuieli totale | 8.522.230 lei | 8.348.808 lei | 8.386.169 lei | 8.711.899 lei | 7.546.489 lei | 8.386.509 lei | 7.370.231 lei | 7.402.504 lei | 7.677.231 lei | 6.154.062 lei | 7.092.604 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 744.173 lei | 3.455.457 lei | 2.854.649 lei | 1.376.602 lei | 800.886 lei | 574.013 lei | 1.977.240 lei | 1.033.416 lei | 0 lei | 396.887 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 963.483 lei | 0 lei | 1.168.934 lei |
| Rezultat net | 744.173 lei | 3.455.457 lei | 2.854.649 lei | 1.376.602 lei | 800.886 lei | 574.013 lei | 1.977.240 lei | 1.033.416 lei | -963.483 lei | 396.887 lei | -1.168.934 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 20.066.793 lei | 20.758.545 lei | 18.651.645 lei | 15.056.481 lei | 13.111.016 lei | 13.023.000 lei | 12.617.221 lei | 11.350.176 lei | 13.212.446 lei | 13.401.257 lei | 13.758.818 lei |
| Datorii | 2.870.075 lei | 1.959.359 lei | 3.307.915 lei | 2.551.400 lei | 1.597.311 lei | 1.592.741 lei | 1.376.220 lei | 1.297.440 lei | 3.414.516 lei | 2.089.198 lei | 2.459.158 lei |
| Capitaluri proprii | 17.196.718 lei | 18.799.186 lei | 15.343.730 lei | 12.505.081 lei | 11.513.705 lei | 11.316.259 lei | 11.241.001 lei | 10.052.736 lei | 9.797.930 lei | 11.312.059 lei | 11.299.660 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 37 | 36 | 35 | 34 | 38 | 38 | 38 | 40 | 43 | 41 | 43 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Sectorului 1 (2). Un dosar e la Judecătoria Sectorului 6.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 6 | București | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Petent: 2
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 2
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 12867/303/2024 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 41154/299/2023/a1 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
| 41154/299/2023 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ELIXIR PRESS SRL?
ELIXIR PRESS SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ELIXIR PRESS SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (2) și Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des ELIXIR PRESS SRL?
Cel mai des ca petent (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă petent?
Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 23 octombrie 2026.