FRETTA SRL
FRETTA SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Suceava, Suceava, CUI 6338648. Cifră de afaceri 2025: 2.631.255 lei, 10 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 6338648
- Denumire
- FRETTA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|1604|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.10.1994
- Sediu
- Str. TRAIAN VUIA, nr. 9 A, Municipiul Suceava, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 2
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Arată toate (23)
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 2
- 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare · rev. 2
- 5819 Alte activități de editare · rev. 2
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 2
- 7420 Activități fotografice · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole) · rev. 2
- 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.631.255 lei (+2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,1 mil. lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2025 2,6 mil. lei · minim 2017 1,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 366,9 mii lei · 2025 633,2 mii lei · maxim 2023 703,2 mii lei · minim 2020 337,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 10 · maxim 2019 12 · minim 2015 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.631.255 lei | 2.576.343 lei | 2.284.351 lei | 2.280.662 lei | 2.585.597 lei | 1.803.067 lei | 2.430.055 lei | 1.778.608 lei | 1.687.569 lei | 2.197.892 lei | 2.107.476 lei |
| Venituri totale | 2.720.289 lei | 2.677.326 lei | 2.348.279 lei | 2.346.405 lei | 2.589.895 lei | 1.804.456 lei | 2.432.288 lei | 1.784.583 lei | 1.696.308 lei | 2.207.253 lei | 2.120.434 lei |
| Cheltuieli totale | 1.966.858 lei | 1.994.522 lei | 1.627.887 lei | 1.974.009 lei | 1.978.787 lei | 1.451.724 lei | 1.764.104 lei | 1.382.873 lei | 1.204.394 lei | 1.725.412 lei | 1.701.742 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 633.210 lei | 586.273 lei | 703.247 lei | 352.533 lei | 587.054 lei | 337.350 lei | 643.889 lei | 383.930 lei | 475.474 lei | 417.978 lei | 366.944 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 633.210 lei | 586.273 lei | 703.247 lei | 352.533 lei | 587.054 lei | 337.350 lei | 643.889 lei | 383.930 lei | 475.474 lei | 417.978 lei | 366.944 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.734.333 lei | 2.711.523 lei | 3.089.073 lei | 2.830.072 lei | 2.791.614 lei | 2.601.418 lei | 2.531.963 lei | 2.218.578 lei | 1.954.703 lei | 2.338.946 lei | 2.419.653 lei |
| Datorii | 1.726.867 lei | 1.592.692 lei | 1.156.516 lei | 1.600.762 lei | 111.669 lei | 205.358 lei | 170.085 lei | 149.278 lei | 136.419 lei | 482.935 lei | 664.926 lei |
| Capitaluri proprii | 1.007.466 lei | 1.118.831 lei | 1.932.557 lei | 1.229.310 lei | 2.679.945 lei | 2.396.060 lei | 2.361.878 lei | 2.063.252 lei | 1.805.638 lei | 1.835.426 lei | 1.726.080 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 10 | 10 | 11 | 11 | 10 | 12 | 11 | 10 | 10 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este FRETTA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, FRETTA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul FRETTA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Suceava, județul Suceava (Str. TRAIAN VUIA, nr. 9 A); numărul de înmatriculare e J|33|1604|1994, din 26.10.1994.
Ce cifră de afaceri a avut FRETTA SRL în 2025?
2.631.255 lei, cu 2% peste 2024 (2.576.343 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 633.210 lei.
Câți salariați are FRETTA SRL?
10 salariați în medie în 2025 (10 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre FRETTA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.