OMEGA IS COMUNICATIONS SRL — dosare în instanță
Numele OMEGA IS COMUNICATIONS SRL apare în 11 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 11
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 21 octombrie 2010
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 5 din 11 dosare cu calitate cunoscută (45%)
Din registrul firmelor (CUI 6308167)
- CUI
- 6308167
- Denumire
- OMEGA IS COMUNICATIONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|2342|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.10.1994
- Sediu
- Str. CARPAȚI, nr. 4, bl. 908A, sc. A, et. P, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 3020 Fabricarea materialului rulant · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
Arată toate (62)
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate · rev. 2
- 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate · rev. 2
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 2
- 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare · rev. 2
- 5813 Activități de editare a ziarelor · rev. 2
- 5814 Activități de editare a revistelor și periodicelor · rev. 2
- 5819 Alte activități de editare · rev. 2
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 2
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală · rev. 2
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu · rev. 2
- 6120 Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit) · rev. 2
- 6190 Alte activități de telecomunicații · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 2
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 2
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații · rev. 2
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic · rev. 2
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.163.513 lei (-15% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,6 mil. lei · 2025 1,2 mil. lei · maxim 2016 3,2 mil. lei · minim 2025 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 61,8 mii lei · 2025 339,6 mii lei · maxim 2025 339,6 mii lei · minim 2015 61,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 45 · 2025 3 · maxim 2016 48 · minim 2023 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.163.513 lei | 1.362.065 lei | 1.355.641 lei | 1.328.866 lei | 1.295.860 lei | 1.348.173 lei | 1.434.850 lei | 2.646.955 lei | 2.607.834 lei | 3.177.411 lei | 2.642.535 lei |
| Venituri totale | 1.170.353 lei | 1.405.038 lei | 1.419.906 lei | 2.339.755 lei | 1.380.849 lei | 1.348.629 lei | 2.878.745 lei | 2.652.562 lei | 2.608.273 lei | 3.197.390 lei | 2.644.394 lei |
| Cheltuieli totale | 768.021 lei | 1.269.171 lei | 1.215.324 lei | 1.989.211 lei | 1.162.500 lei | 1.149.691 lei | 2.709.152 lei | 2.406.285 lei | 2.437.237 lei | 2.928.120 lei | 2.528.238 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 339.551 lei | 122.700 lei | 188.063 lei | 329.646 lei | 205.650 lei | 188.343 lei | 140.806 lei | 222.364 lei | 108.591 lei | 138.063 lei | 61.771 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 339.551 lei | 122.700 lei | 188.063 lei | 329.646 lei | 205.650 lei | 188.343 lei | 140.806 lei | 222.364 lei | 108.591 lei | 138.063 lei | 61.771 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 23.379.793 lei | 23.459.668 lei | 22.740.530 lei | 27.221.679 lei | 29.969.729 lei | 29.797.244 lei | 29.751.054 lei | 28.298.497 lei | 29.797.862 lei | 30.376.674 lei | 29.455.040 lei |
| Datorii | 14.508.366 lei | 14.668.092 lei | 13.788.392 lei | 18.357.604 lei | 20.640.277 lei | 20.673.442 lei | 20.665.595 lei | 19.352.427 lei | 21.074.156 lei | 21.143.913 lei | 20.406.204 lei |
| Capitaluri proprii | 8.871.427 lei | 8.791.576 lei | 8.952.138 lei | 8.864.075 lei | 9.139.101 lei | 8.933.451 lei | 8.895.108 lei | 8.755.672 lei | 8.533.308 lei | 9.042.363 lei | 8.900.438 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 17 | 42 | 48 | 45 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Tribunalul Iași (5 · 45%), apoi Tribunalul Bacău (3), Judecătoria Iași (2) și Curtea de Apel Iași (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Iași | Iași | Tribunal | 5 |
| Tribunalul Bacău | Bacău | Tribunal | 3 |
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel Iași | Iași | Curte de apel | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 5
- Intimat: 2
- Reclamant: 2
- Creditor MEMBRU COMITET CREDITORI: 1
- Intimat MEMBRU COMITET CREDITORI: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 7
- Civil: 4
Stadii procesuale
- Fond: 9
- Recurs: 2
Dosare pe ani
- 2010: 1
- 2011: 1
- 2012: 1
- 2020: 1
- 2024: 1
- 2025: 3
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 11 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1895/245/2021/a1 | Tribunalul Iași | Civil | Fond | Intimat |
| 1895/245/2021 | Tribunalul Iași | Civil | Recurs | Intimat |
| 2224/99/2011 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor MEMBRU COMITET CREDITORI |
| 22421/245/2025 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Reclamant |
| 7429/110/2008**/a1 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 7429/110/2008**/a1.1 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 8216/99/2010/a3 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2224/99/2011/a17 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Recurs | Intimat MEMBRU COMITET CREDITORI |
| 3191/245/2020 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Reclamant |
| 8216/99/2010 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 7429/110/2008** | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare OMEGA IS COMUNICATIONS SRL?
OMEGA IS COMUNICATIONS SRL apare în 11 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des OMEGA IS COMUNICATIONS SRL?
Cel mai des la Tribunalul Iași (5), Tribunalul Bacău (3) și Judecătoria Iași (2).
În ce calitate apare cel mai des OMEGA IS COMUNICATIONS SRL?
Cel mai des ca creditor (5 din 11 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (7 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 19 octombrie 2026.