MARAS GMBH IMPEX SRL
MARAS GMBH IMPEX SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Hunedoara, Hunedoara, CUI 6120880. Cifră de afaceri 2025: 47.802 lei, 0 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 6120880
- Denumire
- MARAS GMBH IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|15726|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.08.1994
- Sediu
- STUFIT, nr. 2, CAMERA 1, Municipiul Hunedoara, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor · rev. 2
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 2
- 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice · rev. 2
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri · rev. 2
- 1103 Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe · rev. 2
- 1104 Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare · rev. 2
Arată toate (26)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 21.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 47.802 lei (+772% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 31,7 mii lei · 2025 47,8 mii lei · maxim 2025 47,8 mii lei · minim 2021 294 lei.
Rezultat net (lei): 2015 −23,5 mii lei · 2025 7,9 mii lei · maxim 2025 7,9 mii lei · minim 2015 −23,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 0 · maxim 2015 1 · minim 2024 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 47.802 lei | 5.485 lei | — | — | 294 lei | 8.343 lei | 7.538 lei | 1.500 lei | 700 lei | 6.412 lei | 31.677 lei |
| Venituri totale | 57.402 lei | 5.485 lei | 0 lei | 0 lei | 294 lei | 8.344 lei | 7.538 lei | 7.926 lei | 7.543 lei | 6.620 lei | -14.631 lei |
| Cheltuieli totale | 47.979 lei | 21.113 lei | 13.690 lei | 10.216 lei | 4.195 lei | 25.300 lei | 7.687 lei | 3.252 lei | 7.274 lei | 4.599 lei | 7.927 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 7.915 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 4.436 lei | 43 lei | 1.823 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 15.628 lei | 13.690 lei | 10.216 lei | 3.910 lei | 17.207 lei | 376 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 23.508 lei |
| Rezultat net | 7.915 lei | -15.628 lei | -13.690 lei | -10.216 lei | -3.910 lei | -17.207 lei | -376 lei | 4.436 lei | 43 lei | 1.823 lei | -23.508 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 22.556 lei | 57.700 lei | 85.268 lei | 16.046 lei | 10.132 lei | 15.752 lei | 18.323 lei | 15.772 lei | 11.442 lei | 12.379 lei | 12.257 lei |
| Datorii | 64.689 lei | 107.748 lei | 119.687 lei | 36.775 lei | 20.645 lei | 22.355 lei | 7.719 lei | 238 lei | 344 lei | 1.324 lei | 3.025 lei |
| Capitaluri proprii | -42.133 lei | -50.048 lei | -34.419 lei | -20.729 lei | -10.513 lei | -6.603 lei | 10.604 lei | 15.534 lei | 11.098 lei | 11.055 lei | 9.232 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MARAS GMBH IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MARAS GMBH IMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 21.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MARAS GMBH IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Hunedoara, județul Hunedoara (STUFIT, nr. 2, CAMERA 1); numărul de înmatriculare e J|40|15726|1994, din 23.08.1994.
Ce cifră de afaceri a avut MARAS GMBH IMPEX SRL în 2025?
47.802 lei, cu 772% peste 2024 (5.485 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 7.915 lei.
Câți salariați are MARAS GMBH IMPEX SRL?
0 salariați în medie în 2025 (0 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MARAS GMBH IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (21.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.