PUROLITE SRL — dosare în instanță
Numele PUROLITE SRL apare în 10 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 10
- Instanțe
- 7
- Primul dosar
- 30 decembrie 2019
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 4 din 10 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 6039433)
- CUI
- 6039433
- Denumire
- PUROLITE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|446|1995
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.04.1995
- Sediu
- Aleea UZINEI, nr. 11, Loc. Victoria, Oraș Victoria, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare · rev. 3
- 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a. · rev. 3
- 2110 Fabricarea produselor farmaceutice de bază · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
Arată toate (9)
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 437.524.198 lei (-3% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 169,9 mil. lei · 2024 437,5 mil. lei · maxim 2023 449,8 mil. lei · minim 2015 169,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 834,6 mii lei · 2024 35,9 mil. lei · maxim 2023 41,5 mil. lei · minim 2015 834,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 249 · 2024 297 · maxim 2023 310 · minim 2015 249.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 437.524.198 lei | 449.809.016 lei | 405.189.383 lei | 321.172.147 lei | 282.906.778 lei | 249.829.339 lei | 210.422.032 lei | 206.645.558 lei | 174.763.728 lei | 169.871.447 lei |
| Venituri totale | 463.007.716 lei | 456.307.037 lei | 431.118.815 lei | 323.507.743 lei | 306.985.480 lei | 260.832.322 lei | 208.032.796 lei | 217.301.917 lei | 181.937.714 lei | 185.898.703 lei |
| Cheltuieli totale | 418.132.545 lei | 407.532.170 lei | 426.363.473 lei | 316.270.325 lei | 265.062.778 lei | 246.571.810 lei | 199.057.228 lei | 197.456.450 lei | 173.916.798 lei | 184.201.286 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 35.875.908 lei | 41.457.064 lei | 3.863.175 lei | 6.170.895 lei | 33.589.290 lei | 11.746.391 lei | 7.020.130 lei | 16.420.522 lei | 6.454.002 lei | 834.590 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 35.875.908 lei | 41.457.064 lei | 3.863.175 lei | 6.170.895 lei | 33.589.290 lei | 11.746.391 lei | 7.020.130 lei | 16.420.522 lei | 6.454.002 lei | 834.590 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 443.356.718 lei | 417.274.995 lei | 381.767.683 lei | 325.585.936 lei | 316.290.601 lei | 238.340.628 lei | 210.448.257 lei | 180.321.447 lei | 164.464.526 lei | 160.820.150 lei |
| Datorii | 144.214.687 lei | 166.292.637 lei | 172.242.389 lei | 139.340.120 lei | 136.215.678 lei | 90.783.957 lei | 73.285.085 lei | 48.269.645 lei | 53.111.924 lei | 53.888.092 lei |
| Capitaluri proprii | 299.142.031 lei | 250.982.358 lei | 209.525.294 lei | 186.245.816 lei | 180.074.923 lei | 146.485.631 lei | 134.806.880 lei | 127.786.750 lei | 105.054.093 lei | 98.600.092 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 297 | 310 | 300 | 285 | 285 | 272 | 271 | 271 | 264 | 249 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 4
- Apelant Reclamant: 1
- Intervenient: 1
- Intimat Creditor: 1
- Pârât: 1
- Petent: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
- Civil: 3
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 8
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2019: 1
- 2022: 1
- 2024: 1
- 2025: 5
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 10 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1953/111/2025 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3514/93/2025 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1613/87/2022 | Tribunalul Teleorman | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2300/226/2026 | Judecătoria Făgăraș | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 1568/226/2025 | Judecătoria Făgăraș | Civil | Fond | Intervenient |
| 5102/62/2019/a10 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 3249/62/2024 | Curtea de Apel Brașov | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Reclamant |
| 4265/118/2024 | Tribunalul Constanța | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 5102/62/2019 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5099/226/2026 | Judecătoria Făgăraș | Civil | Fond | Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PUROLITE SRL?
PUROLITE SRL apare în 10 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PUROLITE SRL?
Cel mai des la Judecătoria Făgăraș (3), Curtea de Apel Brașov (2) și Tribunalul Bihor (1).
În ce calitate apare cel mai des PUROLITE SRL?
Cel mai des ca creditor (4 din 10 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, apelant, reclamant, intervenient, intimat, pârât și petent?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.