REMUS SRL

REMUS SRL: firmă în funcțiune din Loc. Slănic, Oraș Slănic, Prahova, CUI 6028256. Cifră de afaceri 2025: 4.587.454 lei, 29 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
6028256
Denumire
REMUS SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|29|1958|1994
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
05.08.1994
Sediu
Str. 23 AUGUST, nr. 5, Loc. Slănic, Oraș Slănic, Prahova
Activități autorizate (CAEN)
  • 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere · rev. 1
  • 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu · rev. 1
  • 4522 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 1
  • 4541 Lucrări de ipsoserie · rev. 1
  • 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 1
  • 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 1
Arată toate (10)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
  • 5610 Restaurante · rev. 2
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.587.454 lei (-1% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,2 mil. lei · 2025 4,6 mil. lei · maxim 2023 5,4 mil. lei · minim 2015 1,2 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 275,5 mii lei · 2025 578,2 mii lei · maxim 2022 1,9 mil. lei · minim 2016 136,8 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 29 · maxim 2018 29 · minim 2015 18.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă4.587.454 lei4.652.475 lei5.365.806 lei4.570.429 lei3.321.482 lei2.346.224 lei3.102.010 lei2.557.873 lei2.322.177 lei1.442.951 lei1.151.682 lei
Venituri totale4.769.160 lei4.691.085 lei5.561.675 lei5.280.183 lei3.354.113 lei2.472.241 lei3.396.505 lei3.019.152 lei2.350.598 lei1.490.109 lei1.158.272 lei
Cheltuieli totale4.069.315 lei3.802.435 lei3.778.845 lei3.372.675 lei2.166.650 lei1.953.190 lei2.420.551 lei2.386.042 lei1.769.138 lei1.324.146 lei869.578 lei
Rezultat
Profit net578.191 lei744.114 lei1.571.170 lei1.861.750 lei1.154.645 lei496.484 lei943.320 lei607.323 lei540.462 lei136.820 lei275.468 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net578.191 lei744.114 lei1.571.170 lei1.861.750 lei1.154.645 lei496.484 lei943.320 lei607.323 lei540.462 lei136.820 lei275.468 lei
Bilanț
Active totale5.754.021 lei5.715.772 lei5.648.451 lei5.449.416 lei4.655.119 lei3.866.159 lei3.718.126 lei2.956.308 lei2.629.457 lei1.924.387 lei1.722.687 lei
Datorii2.207.342 lei1.969.657 lei1.976.450 lei2.016.634 lei1.668.625 lei1.430.566 lei509.018 lei690.520 lei795.992 lei631.384 lei412.033 lei
Capitaluri proprii3.092.257 lei3.214.066 lei3.139.952 lei3.432.782 lei2.921.032 lei2.435.593 lei3.209.108 lei2.265.788 lei1.833.465 lei1.293.003 lei1.310.654 lei
Oameni
Număr mediu de salariați2928252320272829222018

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):

Întrebări frecvente

Este REMUS SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, REMUS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul REMUS SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Slănic, Oraș Slănic, județul Prahova (Str. 23 AUGUST, nr. 5); numărul de înmatriculare e J|29|1958|1994, din 05.08.1994.

Ce cifră de afaceri a avut REMUS SRL în 2025?

4.587.454 lei, cu 1% sub 2024 (4.652.475 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 578.191 lei.

Câți salariați are REMUS SRL?

29 salariați în medie în 2025 (28 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre REMUS SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.