RACMAT SRL
RACMAT SRL: firmă în funcțiune din Comuna Tărlungeni, Brașov, CUI 6026654. Cifră de afaceri 2025: 3.701.978 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 6026654
- Denumire
- RACMAT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1358|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.05.1994
- Sediu
- Str. TARLUNGULUI, nr. 142, Comuna Tărlungeni, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
Arată toate (57)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.701.978 lei (+112% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 405,8 mii lei · 2025 3,7 mil. lei · maxim 2025 3,7 mil. lei · minim 2015 405,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −61,2 mii lei · 2025 1,2 mil. lei · maxim 2025 1,2 mil. lei · minim 2024 −274,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2019 2 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.701.978 lei | 1.746.008 lei | 2.109.764 lei | 2.252.680 lei | 1.597.686 lei | 1.769.730 lei | 1.119.033 lei | 1.343.170 lei | 958.320 lei | 724.638 lei | 405.750 lei |
| Venituri totale | 3.897.272 lei | 1.794.579 lei | 2.241.723 lei | 2.261.294 lei | 1.638.401 lei | 1.773.550 lei | 1.120.986 lei | 1.341.485 lei | 965.479 lei | 725.334 lei | 405.472 lei |
| Cheltuieli totale | 2.569.062 lei | 2.015.862 lei | 1.933.717 lei | 2.010.686 lei | 1.524.562 lei | 1.683.827 lei | 892.344 lei | 1.165.971 lei | 413.440 lei | 534.630 lei | 466.664 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.175.745 lei | 0 lei | 287.003 lei | 228.401 lei | 97.455 lei | 72.642 lei | 217.519 lei | 162.099 lei | 542.384 lei | 176.170 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 274.833 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 61.192 lei |
| Rezultat net | 1.175.745 lei | -274.833 lei | 287.003 lei | 228.401 lei | 97.455 lei | 72.642 lei | 217.519 lei | 162.099 lei | 542.384 lei | 176.170 lei | -61.192 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.071.047 lei | 2.106.894 lei | 1.679.515 lei | 1.420.048 lei | 1.793.305 lei | 1.661.077 lei | 1.400.419 lei | 1.250.743 lei | 973.539 lei | 441.926 lei | 274.532 lei |
| Datorii | 1.895.626 lei | 491.980 lei | 325.618 lei | 342.310 lei | 239.719 lei | 222.314 lei | 227.972 lei | 281.387 lei | 151.341 lei | 166.477 lei | 109.376 lei |
| Capitaluri proprii | 2.071.539 lei | 895.794 lei | 1.170.627 lei | 883.624 lei | 1.340.424 lei | 1.242.968 lei | 1.170.326 lei | 952.807 lei | 790.709 lei | 248.325 lei | 113.156 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este RACMAT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, RACMAT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul RACMAT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Comuna Tărlungeni, județul Brașov (Str. TARLUNGULUI, nr. 142); numărul de înmatriculare e J|08|1358|1994, din 24.05.1994.
Ce cifră de afaceri a avut RACMAT SRL în 2025?
3.701.978 lei, cu 112% peste 2024 (1.746.008 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.175.745 lei.
Câți salariați are RACMAT SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre RACMAT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.