BRUGIONI ROMTIR SRL — dosare în instanță
Numele BRUGIONI ROMTIR SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 19 iulie 2023
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Pârât — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 5981148)
- CUI
- 5981148
- Denumire
- BRUGIONI ROMTIR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|05|2741|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.07.1994
- Sediu
- Șoseaua Borșului, nr. 136, Sat Borș, Comuna Borș, Bihor
- Activități autorizate (CAEN)
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
Arată toate (25)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.314.956 lei (-9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 10,8 mil. lei · 2025 10,3 mil. lei · maxim 2022 14,9 mil. lei · minim 2020 10,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 986,5 mii lei · 2025 −249,2 mii lei · maxim 2015 986,5 mii lei · minim 2024 −542,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 34 · 2025 17 · maxim 2015 34 · minim 2025 17.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.314.956 lei | 11.388.669 lei | 12.470.838 lei | 14.917.226 lei | 11.277.765 lei | 10.306.469 lei | 11.218.815 lei | 11.570.532 lei | 11.340.013 lei | 10.566.698 lei | 10.776.123 lei |
| Venituri totale | 10.442.823 lei | 11.450.304 lei | 12.752.924 lei | 15.016.509 lei | 12.227.118 lei | 11.076.951 lei | 12.169.409 lei | 12.259.976 lei | 12.320.151 lei | 11.544.099 lei | 11.705.207 lei |
| Cheltuieli totale | 10.692.050 lei | 11.992.944 lei | 12.182.992 lei | 14.863.780 lei | 12.159.713 lei | 10.955.432 lei | 12.109.479 lei | 12.206.827 lei | 11.390.536 lei | 10.531.578 lei | 10.546.368 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 485.003 lei | 116.337 lei | 43.625 lei | 93.301 lei | 46.828 lei | 38.202 lei | 773.964 lei | 865.805 lei | 986.515 lei |
| Pierdere netă | 249.227 lei | 542.640 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -249.227 lei | -542.640 lei | 485.003 lei | 116.337 lei | 43.625 lei | 93.301 lei | 46.828 lei | 38.202 lei | 773.964 lei | 865.805 lei | 986.515 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 6.256.279 lei | 6.806.209 lei | 7.884.802 lei | 6.514.387 lei | 6.840.350 lei | 6.332.712 lei | 6.761.324 lei | 7.004.383 lei | 7.610.980 lei | 6.099.032 lei | 7.429.599 lei |
| Datorii | 772.710 lei | 1.174.727 lei | 1.710.680 lei | 825.267 lei | 1.267.568 lei | 803.551 lei | 1.325.465 lei | 1.615.352 lei | 1.501.846 lei | 763.863 lei | 927.635 lei |
| Capitaluri proprii | 5.483.569 lei | 5.631.482 lei | 6.174.122 lei | 5.689.120 lei | 5.572.782 lei | 5.529.161 lei | 5.435.859 lei | 5.389.031 lei | 6.109.134 lei | 5.335.169 lei | 6.501.964 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 17 | 18 | 18 | 20 | 20 | 20 | 21 | 24 | 25 | 30 | 34 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Curtea de Apel Oradea (2). Un dosar e la Judecătoria Oradea.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Oradea | Bihor | Curte de apel | 2 |
| Judecătoria Oradea | Bihor | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Apelant Pârât: 1
- Petent: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 3
Stadii procesuale
- Apel: 2
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2023: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 12587/271/2023 | Judecătoria Oradea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 3090/111/2020/a1 | Curtea de Apel Oradea | Litigii cu profesioniștii | Apel | Petent Petent |
| 3090/111/2020 | Curtea de Apel Oradea | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare BRUGIONI ROMTIR SRL?
BRUGIONI ROMTIR SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des BRUGIONI ROMTIR SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Oradea (2) și Judecătoria Oradea (1).
În ce calitate apare cel mai des BRUGIONI ROMTIR SRL?
Cel mai des ca apelant pârât (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, pârât, petent și reclamant?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 19 octombrie 2026.