VAL COMEXIM SRL
VAL COMEXIM SRL: firmă în procedură de insolvență din Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu, CUI 5937100. Cifră de afaceri 2019: 118.470 lei, 1 salariați. Date
Registru
- CUI
- 5937100
- Denumire
- VAL COMEXIM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|52|245|1994
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 05.04.1994
- Sediu
- Sat SABARENI, Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
- 2331 Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică · rev. 2
- 2332 Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă · rev. 2
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 2
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 2
Arată toate (29)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 13.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2019 · 5 bilanțuri
Financiar · 2015–2019 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2019, față de 2018.
În 2019, cifra de afaceri netă a fost 118.470 lei (+34% față de 2018).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2 mil. lei · 2019 118,5 mii lei · maxim 2015 2 mil. lei · minim 2018 88,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 33,6 mii lei · 2019 −40,5 mii lei · maxim 2017 144,5 mii lei · minim 2018 −153,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2019 1 · maxim 2017 11 · minim 2019 1.
| Indicator | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||
| Cifră de afaceri netă | 118.470 lei | 88.655 lei | 610.355 lei | 152.874 lei | 1.993.858 lei |
| Venituri totale | 137.015 lei | 213.722 lei | 568.784 lei | 175.050 lei | 1.666.123 lei |
| Cheltuieli totale | 176.136 lei | 366.443 lei | 418.207 lei | 261.642 lei | 1.606.094 lei |
| Rezultat | |||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 144.467 lei | 0 lei | 33.622 lei |
| Pierdere netă | 40.484 lei | 153.614 lei | 0 lei | 86.592 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -40.484 lei | -153.614 lei | 144.467 lei | -86.592 lei | 33.622 lei |
| Bilanț | |||||
| Active totale | 1.246.815 lei | 1.411.527 lei | 1.580.685 lei | 1.533.645 lei | 2.264.996 lei |
| Datorii | 1.280.353 lei | 1.384.781 lei | 1.437.652 lei | 1.116.182 lei | 1.066.226 lei |
| Capitaluri proprii | -33.538 lei | 26.746 lei | 143.033 lei | 417.463 lei | 1.198.770 lei |
| Oameni | |||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 3 | 11 | 10 | 10 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VAL COMEXIM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VAL COMEXIM SRL figurează în procedură de insolvență. La ANAF, pe 13.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul VAL COMEXIM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, județul Giurgiu (Sat SABARENI); numărul de înmatriculare e J|52|245|1994, din 05.04.1994.
Ce cifră de afaceri a avut VAL COMEXIM SRL în 2019?
118.470 lei, cu 34% peste 2018 (88.655 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 40.484 lei.
Câți salariați are VAL COMEXIM SRL?
1 salariat în medie în 2019 (3 în 2018), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VAL COMEXIM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (13.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2019). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.