MACRO INTERNAŢIONAL DISTRIBUTION SRL — dosare în instanță
Numele MACRO INTERNAŢIONAL DISTRIBUTION SRL apare în 12 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 12
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 14 august 2019
- Ultima activitate
- 26 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 8 din 12 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 5919316)
- CUI
- 5919316
- Denumire
- MACRO INTERNATIONAL DISTRIBUTION S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|853|2021
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.02.2021
- Sediu
- AVRAM IANCU, nr. 20B, Oraș Otopeni, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
Arată toate (9)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 50.909.312 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 22,3 mil. lei · 2025 50,9 mil. lei · maxim 2022 65,3 mil. lei · minim 2017 21,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −266,7 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2022 3,6 mil. lei · minim 2015 −266,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 20 · 2025 19 · maxim 2015 20 · minim 2022 14.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 50.909.312 lei | 57.626.788 lei | 57.699.475 lei | 65.341.266 lei | 46.257.077 lei | 29.086.998 lei | 29.227.166 lei | 27.859.728 lei | 21.374.128 lei | 23.945.276 lei | 22.264.995 lei |
| Venituri totale | 51.695.343 lei | 58.449.777 lei | 59.046.056 lei | 66.920.792 lei | 47.351.450 lei | 33.512.598 lei | 29.444.216 lei | 28.195.085 lei | 21.866.466 lei | 24.798.181 lei | 22.816.867 lei |
| Cheltuieli totale | 50.062.155 lei | 56.074.647 lei | 56.837.086 lei | 62.667.018 lei | 44.537.247 lei | 30.478.646 lei | 28.549.633 lei | 28.229.421 lei | 21.122.292 lei | 24.436.697 lei | 23.083.561 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.454.025 lei | 2.083.695 lei | 1.899.912 lei | 3.600.129 lei | 2.371.784 lei | 2.490.702 lei | 766.338 lei | 0 lei | 744.174 lei | 361.484 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 47.369 lei | 0 lei | 0 lei | 266.694 lei |
| Rezultat net | 1.454.025 lei | 2.083.695 lei | 1.899.912 lei | 3.600.129 lei | 2.371.784 lei | 2.490.702 lei | 766.338 lei | -47.369 lei | 744.174 lei | 361.484 lei | -266.694 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 27.964.979 lei | 25.432.001 lei | 28.029.379 lei | 25.433.704 lei | 27.885.131 lei | 18.444.924 lei | 17.622.856 lei | 17.882.335 lei | 16.666.776 lei | 18.123.597 lei | 13.166.298 lei |
| Datorii | 12.290.299 lei | 11.220.089 lei | 15.901.162 lei | 15.205.399 lei | 18.683.308 lei | 11.614.885 lei | 13.283.519 lei | 14.309.336 lei | 13.046.407 lei | 15.247.402 lei | 11.651.587 lei |
| Capitaluri proprii | 15.674.680 lei | 14.211.912 lei | 12.128.217 lei | 10.228.305 lei | 9.201.823 lei | 6.830.039 lei | 4.339.337 lei | 3.572.999 lei | 3.620.369 lei | 2.876.195 lei | 1.514.711 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 19 | 19 | 16 | 14 | 16 | 15 | 18 | 17 | 17 | 18 | 20 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Concentrat: 75% din dosare sunt la Tribunalul București (9). Restul de 3 sunt împărțite între 2 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul București | București | Tribunal | 9 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 2 |
| Tribunalul Ilfov | Ilfov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 8
- Intimat: 2
- Intimat Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 12
Stadii procesuale
- Fond: 10
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2019: 1
- 2022: 1
- 2023: 5
- 2024: 3
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 12 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 9974/3/2022 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2463/93/2025 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 9974/3/2022/a9 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 9974/3/2022/a10 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 24656/3/2019 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3448/2/2024 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 9974/3/2022/a20 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 9974/3/2022/a13 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 11248/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 9974/3/2022/a11 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 9974/3/2022/a12 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 9974/3/2022/a21 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MACRO INTERNAŢIONAL DISTRIBUTION SRL?
MACRO INTERNAŢIONAL DISTRIBUTION SRL apare în 12 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MACRO INTERNAŢIONAL DISTRIBUTION SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (9), Curtea de Apel București (2) și Tribunalul Ilfov (1).
În ce calitate apare cel mai des MACRO INTERNAŢIONAL DISTRIBUTION SRL?
Cel mai des ca creditor (8 din 12 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (12 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 05 noiembrie 2026.