VERTRANS SRL — dosare în instanță
Numele VERTRANS SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 08 martie 2016
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 5837607)
- CUI
- 5837607
- Denumire
- VERTRANS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1305|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.05.1994
- Sediu
- Str. Tampei, nr. 10, bl. A9, sc. C, ap. Parter, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 340.851 lei (+4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 603,2 mii lei · 2025 340,9 mii lei · maxim 2015 603,2 mii lei · minim 2021 312,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 242,8 mii lei · 2025 129,3 mii lei · maxim 2015 242,8 mii lei · minim 2021 90,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 11 · 2025 1 · maxim 2016 12 · minim 2025 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 340.851 lei | 327.579 lei | 367.321 lei | 370.101 lei | 312.741 lei | 344.413 lei | 405.510 lei | 429.086 lei | 484.881 lei | 503.723 lei | 603.218 lei |
| Venituri totale | 340.855 lei | 372.733 lei | 367.349 lei | 370.105 lei | 313.170 lei | 344.417 lei | 405.635 lei | 429.089 lei | 484.885 lei | 503.726 lei | 603.270 lei |
| Cheltuieli totale | 207.183 lei | 251.191 lei | 173.396 lei | 251.468 lei | 220.236 lei | 216.729 lei | 257.258 lei | 325.102 lei | 326.199 lei | 339.295 lei | 312.738 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 129.324 lei | 115.605 lei | 190.723 lei | 115.009 lei | 90.577 lei | 124.322 lei | 144.321 lei | 99.699 lei | 154.171 lei | 136.907 lei | 242.799 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 129.324 lei | 115.605 lei | 190.723 lei | 115.009 lei | 90.577 lei | 124.322 lei | 144.321 lei | 99.699 lei | 154.171 lei | 136.907 lei | 242.799 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 808.090 lei | 764.111 lei | 1.017.799 lei | 815.996 lei | 1.156.011 lei | 1.060.246 lei | 898.997 lei | 768.218 lei | 611.246 lei | 587.161 lei | 618.350 lei |
| Datorii | 377.439 lei | 352.784 lei | 380.677 lei | 355.597 lei | 297.906 lei | 290.987 lei | 255.791 lei | 269.333 lei | 212.061 lei | 199.347 lei | 211.569 lei |
| Capitaluri proprii | 430.651 lei | 411.327 lei | 637.122 lei | 460.399 lei | 858.105 lei | 769.259 lei | 643.206 lei | 498.885 lei | 399.185 lei | 387.814 lei | 406.781 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | 6 | 8 | 7 | 10 | 12 | 11 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2016: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1099/62/2016/a16 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1099/62/2016 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VERTRANS SRL?
VERTRANS SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des VERTRANS SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.