STAR SRL
STAR SRL: firmă în funcțiune din Sat Cristeștii Ciceului, Comuna Uriu, Bistrița-Năsăud, CUI 573083. Cifră de afaceri 2025: 161.136 lei, 3 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 573083
- Denumire
- STAR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|505|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.04.1992
- Sediu
- Str. PRINCIPALA, nr. 369, Sat Cristeștii Ciceului, Comuna Uriu, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 0161 — Activități auxiliare pentru producția vegetală; 0812 — Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului; 4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor și încă 1
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar — 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 161.136 lei (-75% față de 2024).
| Indicator | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri netă | 154.111 lei | 255.639 lei | 142.587 lei | 134.905 lei | 96.691 lei | 1.000.712 lei | 692.435 lei | 439.735 lei | 255.322 lei | 631.988 lei | 161.136 lei |
| Venituri totale | 154.111 lei | 255.639 lei | 147.279 lei | 153.616 lei | 871.917 lei | 1.000.712 lei | 692.435 lei | 515.735 lei | 255.322 lei | 680.988 lei | 206.543 lei |
| Cheltuieli totale | 155.048 lei | 244.407 lei | 145.305 lei | 174.174 lei | 483.618 lei | 770.905 lei | 650.712 lei | 510.327 lei | 403.835 lei | 671.080 lei | 478.806 lei |
| Rezultat net | -5.560 lei | 6.483 lei | 501 lei | -22.094 lei | 379.580 lei | 219.800 lei | 34.799 lei | 251 lei | -151.066 lei | 3.098 lei | -274.330 lei |
| Active totale | 1.564.062 lei | 1.584.553 lei | 1.091.183 lei | 1.110.610 lei | 770.515 lei | 1.136.782 lei | 1.253.259 lei | 1.332.995 lei | 1.236.931 lei | 1.315.078 lei | 1.195.530 lei |
| Datorii | 1.169.423 lei | 1.183.431 lei | 689.561 lei | 731.082 lei | 11.408 lei | 157.875 lei | 239.553 lei | 319.038 lei | 374.040 lei | 449.090 lei | 603.872 lei |
| Capitaluri proprii | 394.639 lei | 401.122 lei | 401.622 lei | 379.528 lei | 759.107 lei | 978.907 lei | 1.013.706 lei | 1.013.957 lei | 862.891 lei | 865.988 lei | 591.658 lei |
| Număr mediu de salariați | 4 | — | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 3 |
Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- STAR SRL — 1 dosare
Întrebări frecvente
Este STAR SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, STAR SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul STAR SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Cristeștii Ciceului, Comuna Uriu, județul Bistrița-Năsăud (Str. PRINCIPALA, nr. 369); numărul de înmatriculare e J|06|505|1992, din 21.04.1992.
Ce cifră de afaceri a avut STAR SRL în 2025?
161.136 lei, cu 75% sub 2024 (631.988 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 274.330 lei.
Câți salariați are STAR SRL?
3 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre STAR SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.