AGRO MONTANA SRL — dosare în instanță
Numele AGRO MONTANA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 08 iulie 2025
- Ultima activitate
- 06 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 5665552)
- CUI
- 5665552
- Denumire
- AGRO-MONTANA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|01|429|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.04.1994
- Sediu
- Str. DEVEI, nr. 2, Sat Vințu de Jos, Comuna Vințu de Jos, Alba
- Activități autorizate (CAEN)
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
Arată toate (23)
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.730.107 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,9 mil. lei · 2025 9,7 mil. lei · maxim 2025 9,7 mil. lei · minim 2015 2,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 90,7 mii lei · 2025 755,9 mii lei · maxim 2022 1,8 mil. lei · minim 2017 29,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 16 · 2025 19 · maxim 2024 19 · minim 2020 15.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 9.730.107 lei | 8.661.888 lei | 8.611.189 lei | 9.517.649 lei | 4.685.614 lei | 4.020.169 lei | 4.340.401 lei | 3.552.040 lei | 3.054.086 lei | 3.636.208 lei | 2.905.093 lei |
| Venituri totale | 9.725.717 lei | 8.743.795 lei | 8.898.340 lei | 9.424.674 lei | 5.437.786 lei | 4.030.431 lei | 4.325.656 lei | 3.817.333 lei | 3.154.606 lei | 3.790.977 lei | 3.104.958 lei |
| Cheltuieli totale | 8.828.330 lei | 7.802.409 lei | 7.482.396 lei | 7.472.735 lei | 4.383.777 lei | 3.816.694 lei | 3.895.662 lei | 3.544.516 lei | 3.116.859 lei | 3.705.476 lei | 2.999.061 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 755.915 lei | 795.981 lei | 1.219.416 lei | 1.770.417 lei | 1.013.505 lei | 177.214 lei | 386.512 lei | 237.254 lei | 29.725 lei | 70.538 lei | 90.738 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 755.915 lei | 795.981 lei | 1.219.416 lei | 1.770.417 lei | 1.013.505 lei | 177.214 lei | 386.512 lei | 237.254 lei | 29.725 lei | 70.538 lei | 90.738 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 6.857.477 lei | 6.309.946 lei | 5.724.846 lei | 5.144.847 lei | 2.627.994 lei | 2.047.663 lei | 1.658.744 lei | 1.859.202 lei | 1.954.571 lei | 1.834.101 lei | 1.763.832 lei |
| Datorii | 791.446 lei | 651.431 lei | 729.950 lei | 1.291.367 lei | 420.131 lei | 833.914 lei | 613.818 lei | 1.190.908 lei | 1.453.787 lei | 1.293.297 lei | 1.144.140 lei |
| Capitaluri proprii | 6.066.031 lei | 5.658.515 lei | 4.994.896 lei | 3.853.480 lei | 2.207.863 lei | 1.194.358 lei | 1.017.143 lei | 630.631 lei | 393.376 lei | 363.651 lei | 293.114 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 19 | 19 | 17 | 18 | 16 | 15 | 18 | 18 | 18 | 18 | 16 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Alba Iulia (1 · 50%), apoi Judecătoria Alba Iulia (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Alba Iulia | Alba | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Alba Iulia | Alba | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Apelant Pârât: 1
- Creditor: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
- Litigii de muncă: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 8681/176/2026 | Judecătoria Alba Iulia | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 4120/107/2023 | Curtea de Apel Alba Iulia | Litigii de muncă | Apel | Apelant Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AGRO MONTANA SRL?
AGRO MONTANA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AGRO MONTANA SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Alba Iulia (1) și Judecătoria Alba Iulia (1).
În ce calitate apare cel mai des AGRO MONTANA SRL?
Cel mai des ca apelant pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, pârât și creditor?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.