PIRVU IONEL SRL
PIRVU IONEL SRL: firmă în funcțiune din Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu, CUI 5665374. Cifră de afaceri 2025: 2.529.512 lei, 5 salariați. Date ONR
Registru
- CUI
- 5665374
- Denumire
- PIRVU IONEL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|52|396|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.03.1992
- Sediu
- Sat CARTOJANI, Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
Arată toate (19)
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători · rev. 2
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.529.512 lei (-36% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 386,8 mii lei · 2025 2,5 mil. lei · maxim 2024 4 mil. lei · minim 2015 386,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 23,7 mii lei · 2025 151,2 mii lei · maxim 2024 507,1 mii lei · minim 2017 −92 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 5 · maxim 2023 8 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.529.512 lei | 3.972.893 lei | 3.313.961 lei | 2.794.677 lei | 2.164.591 lei | 1.816.194 lei | 1.767.287 lei | 1.576.139 lei | 1.812.148 lei | 807.806 lei | 386.789 lei |
| Venituri totale | 2.532.466 lei | 3.997.569 lei | 3.315.426 lei | 2.794.677 lei | 2.164.595 lei | 1.830.136 lei | 1.810.010 lei | 1.584.860 lei | 1.845.898 lei | 903.519 lei | 386.789 lei |
| Cheltuieli totale | 2.351.970 lei | 3.392.005 lei | 2.846.352 lei | 2.496.124 lei | 1.928.834 lei | 1.640.006 lei | 1.806.597 lei | 1.569.766 lei | 1.935.726 lei | 808.809 lei | 363.060 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 151.150 lei | 507.083 lei | 427.193 lei | 270.606 lei | 214.115 lei | 157.575 lei | 104 lei | 2.100 lei | 0 lei | 89.689 lei | 23.729 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 92.013 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 151.150 lei | 507.083 lei | 427.193 lei | 270.606 lei | 214.115 lei | 157.575 lei | 104 lei | 2.100 lei | -92.013 lei | 89.689 lei | 23.729 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 672.773 lei | 1.019.077 lei | 1.282.080 lei | 844.075 lei | 645.282 lei | 638.054 lei | 530.176 lei | 613.806 lei | 639.017 lei | 502.285 lei | 263.793 lei |
| Datorii | 159.035 lei | 88.808 lei | 215.694 lei | 47.382 lei | 119.195 lei | 326.082 lei | 375.779 lei | 459.513 lei | 486.824 lei | 302.879 lei | 154.076 lei |
| Capitaluri proprii | 513.738 lei | 930.269 lei | 1.066.386 lei | 796.693 lei | 526.087 lei | 311.972 lei | 154.397 lei | 154.293 lei | 152.193 lei | 199.406 lei | 109.717 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 8 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 3 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PIRVU IONEL SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PIRVU IONEL SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PIRVU IONEL SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, județul Giurgiu (Sat CARTOJANI); numărul de înmatriculare e J|52|396|1992, din 11.03.1992.
Ce cifră de afaceri a avut PIRVU IONEL SRL în 2025?
2.529.512 lei, cu 36% sub 2024 (3.972.893 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 151.150 lei.
Câți salariați are PIRVU IONEL SRL?
5 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PIRVU IONEL SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.