RECON SA

RECON SA: firmă în funcțiune din Municipiul Craiova, Dolj, CUI 5650870. Cifră de afaceri 2025: 49.264.737 lei, 276 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
5650870
Denumire
RECON SA
Formă juridică
societate pe acțiuni
Număr de înmatriculare
J|16|968|1994
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
05.04.1994
Sediu
Burebista, nr. 5, Municipiul Craiova, Dolj
Activități autorizate (CAEN)
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
  • 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
  • 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
  • 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
  • 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
Arată toate (62)
  • 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate · rev. 3
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 3
  • 2364 Fabricarea mortarului · rev. 3
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
  • 2551 Acoperirea metalelor · rev. 3
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
  • 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
  • 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
  • 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
  • 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5223 Activități de servicii anexe transporturilor aeriene · rev. 3
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
  • 9122 Activități ale siturilor și monumentelor istorice · rev. 3
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 49.264.737 lei (-30% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 80,3 mil. lei · 2025 49,3 mil. lei · maxim 2015 80,3 mil. lei · minim 2020 44,8 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 4,1 mil. lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2024 4,3 mil. lei · minim 2018 850,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 289 · 2025 276 · maxim 2016 404 · minim 2025 276.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă49.264.737 lei70.644.895 lei69.515.319 lei64.298.032 lei49.169.446 lei44.785.526 lei78.162.282 lei47.095.886 lei52.289.755 lei68.900.691 lei80.344.468 lei
Venituri totale63.912.796 lei82.024.844 lei71.013.247 lei63.547.032 lei55.459.967 lei48.315.251 lei82.121.794 lei59.731.094 lei60.432.693 lei77.087.123 lei88.915.522 lei
Cheltuieli totale61.654.290 lei76.537.202 lei66.980.671 lei60.769.031 lei53.634.969 lei46.909.603 lei80.587.813 lei58.730.250 lei59.296.149 lei74.505.842 lei84.271.889 lei
Rezultat
Profit net2.060.293 lei4.274.110 lei3.568.960 lei2.290.961 lei1.531.184 lei1.198.389 lei1.319.491 lei850.948 lei945.709 lei2.328.037 lei4.092.628 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net2.060.293 lei4.274.110 lei3.568.960 lei2.290.961 lei1.531.184 lei1.198.389 lei1.319.491 lei850.948 lei945.709 lei2.328.037 lei4.092.628 lei
Bilanț
Active totale45.673.936 lei46.639.576 lei43.425.124 lei46.140.076 lei52.423.113 lei39.505.959 lei40.851.049 lei51.571.286 lei38.546.700 lei32.108.376 lei56.488.848 lei
Datorii21.352.661 lei16.850.054 lei16.539.741 lei20.168.440 lei27.507.357 lei15.489.958 lei17.824.656 lei29.760.803 lei17.498.318 lei11.904.723 lei34.939.006 lei
Capitaluri proprii23.226.725 lei26.693.935 lei26.668.255 lei25.599.294 lei24.408.333 lei23.666.622 lei22.573.433 lei21.253.943 lei20.402.994 lei19.457.285 lei20.699.047 lei
Oameni
Număr mediu de salariați276288287322343330395366399404289

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):

Întrebări frecvente

Este RECON SA activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, RECON SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul RECON SA?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Craiova, județul Dolj (Burebista, nr. 5); numărul de înmatriculare e J|16|968|1994, din 05.04.1994.

Ce cifră de afaceri a avut RECON SA în 2025?

49.264.737 lei, cu 30% sub 2024 (70.644.895 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.060.293 lei.

Câți salariați are RECON SA?

276 salariați în medie în 2025 (288 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre RECON SA?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.