SANDY-COLA SRL
SANDY-COLA SRL: firmă în funcțiune din Loc. Beclean, Oraș Beclean, Bistrița-Năsăud, CUI 562866. Cifră de afaceri 2025: 17.681.320 lei, 25 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 562866
- Denumire
- SANDY-COLA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|564|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.09.1991
- Sediu
- Str. BOBALNA, nr. 17, Loc. Beclean, Oraș Beclean, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
Arată toate (40)
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 3
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 17.681.320 lei (+2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 10,3 mil. lei · 2025 17,7 mil. lei · maxim 2025 17,7 mil. lei · minim 2015 10,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −251,7 mii lei · 2025 −38,1 mii lei · maxim 2016 911,8 mii lei · minim 2015 −251,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 26 · 2025 25 · maxim 2021 31 · minim 2025 25.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 17.681.320 lei | 17.365.331 lei | 16.877.598 lei | 17.651.452 lei | 17.214.337 lei | 14.524.303 lei | 13.272.489 lei | 11.213.651 lei | 11.598.516 lei | 11.846.216 lei | 10.307.739 lei |
| Venituri totale | 17.689.454 lei | 17.365.401 lei | 16.877.868 lei | 17.801.546 lei | 17.218.467 lei | 14.545.808 lei | 13.366.397 lei | 11.247.435 lei | 11.698.184 lei | 11.848.060 lei | 10.308.542 lei |
| Cheltuieli totale | 17.716.280 lei | 17.412.286 lei | 16.497.895 lei | 17.277.629 lei | 16.581.269 lei | 13.797.049 lei | 12.881.015 lei | 10.529.714 lei | 10.644.067 lei | 10.782.766 lei | 10.490.459 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 320.361 lei | 451.585 lei | 536.574 lei | 650.281 lei | 407.121 lei | 616.791 lei | 884.751 lei | 911.778 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 38.079 lei | 52.651 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 251.659 lei |
| Rezultat net | -38.079 lei | -52.651 lei | 320.361 lei | 451.585 lei | 536.574 lei | 650.281 lei | 407.121 lei | 616.791 lei | 884.751 lei | 911.778 lei | -251.659 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.899.620 lei | 8.441.648 lei | 7.664.127 lei | 7.487.234 lei | 7.234.396 lei | 6.820.298 lei | 6.300.136 lei | 5.834.433 lei | 5.485.124 lei | 5.915.646 lei | 4.856.850 lei |
| Datorii | 2.669.227 lei | 3.173.177 lei | 2.148.504 lei | 1.891.973 lei | 1.640.720 lei | 1.263.195 lei | 1.093.315 lei | 1.029.873 lei | 1.072.454 lei | 2.230.227 lei | 2.067.430 lei |
| Capitaluri proprii | 5.204.893 lei | 5.242.971 lei | 5.515.623 lei | 5.595.261 lei | 5.593.676 lei | 5.557.103 lei | 5.206.821 lei | 4.804.560 lei | 4.412.670 lei | 3.685.419 lei | 2.789.420 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 25 | — | 28 | 30 | 31 | 30 | 29 | 27 | 27 | 28 | 26 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SANDY-COLA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SANDY-COLA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SANDY-COLA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Beclean, Oraș Beclean, județul Bistrița-Năsăud (Str. BOBALNA, nr. 17); numărul de înmatriculare e J|06|564|1991, din 10.09.1991.
Ce cifră de afaceri a avut SANDY-COLA SRL în 2025?
17.681.320 lei, cu 2% peste 2024 (17.365.331 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 38.079 lei.
Câți salariați are SANDY-COLA SRL?
25 salariați în medie în 2025, după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SANDY-COLA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.