MGV TRANSILVANIA SERV SRL
MGV TRANSILVANIA SERV SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, CUI 5612728. Cifră de afaceri 2025: 405.918 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 5612728
- Denumire
- MGV TRANSILVANIA SERV SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1217|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.05.1994
- Sediu
- B-dul 21 DECEMBRIE 1989, nr. 65, ap. 2, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 1811 Tipărirea ziarelor · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire · rev. 3
- 1814 Legătorie și servicii conexe · rev. 3
- 1820 Reproducerea înregistrărilor · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
Arată toate (23)
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 3
- 5812 Activități de editare a ziarelor · rev. 3
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7420 Activități fotografice · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori) · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 405.918 lei (-34% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 503,3 mii lei · 2025 405,9 mii lei · maxim 2020 1,3 mil. lei · minim 2025 405,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 73,8 mii lei · 2025 91,9 mii lei · maxim 2020 593,1 mii lei · minim 2015 73,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 1 · maxim 2015 5 · minim 2024 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 405.918 lei | 613.490 lei | 940.948 lei | 892.257 lei | 1.018.172 lei | 1.303.871 lei | 1.270.982 lei | 617.814 lei | 842.310 lei | 680.930 lei | 503.254 lei |
| Venituri totale | 409.693 lei | 617.283 lei | 946.586 lei | 899.104 lei | 1.019.946 lei | 1.307.565 lei | 1.331.127 lei | 624.635 lei | 844.857 lei | 683.787 lei | 584.863 lei |
| Cheltuieli totale | 308.829 lei | 482.634 lei | 725.495 lei | 632.105 lei | 609.812 lei | 701.873 lei | 787.636 lei | 505.912 lei | 576.017 lei | 520.347 lei | 492.600 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 91.940 lei | 121.209 lei | 211.350 lei | 258.479 lei | 401.170 lei | 593.083 lei | 530.203 lei | 112.478 lei | 260.347 lei | 134.913 lei | 73.768 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 91.940 lei | 121.209 lei | 211.350 lei | 258.479 lei | 401.170 lei | 593.083 lei | 530.203 lei | 112.478 lei | 260.347 lei | 134.913 lei | 73.768 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 343.176 lei | 377.655 lei | 512.336 lei | 779.038 lei | 819.953 lei | 985.644 lei | 992.120 lei | 371.955 lei | 595.190 lei | 646.283 lei | 496.996 lei |
| Datorii | 49.019 lei | 54.230 lei | 98.770 lei | 318.343 lei | 111.304 lei | 190.345 lei | 259.701 lei | 32.051 lei | 62.627 lei | 43.819 lei | 101.963 lei |
| Capitaluri proprii | 294.157 lei | 323.425 lei | 413.566 lei | 460.695 lei | 708.649 lei | 795.299 lei | 732.419 lei | 314.694 lei | 462.563 lei | 337.129 lei | 395.033 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 0 | 3 | 3 | 2 | 2 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MGV TRANSILVANIA SERV SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MGV TRANSILVANIA SERV SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MGV TRANSILVANIA SERV SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj (B-dul 21 DECEMBRIE 1989, nr. 65, ap. 2); numărul de înmatriculare e J|12|1217|1994, din 05.05.1994.
Ce cifră de afaceri a avut MGV TRANSILVANIA SERV SRL în 2025?
405.918 lei, cu 34% sub 2024 (613.490 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 91.940 lei.
Câți salariați are MGV TRANSILVANIA SERV SRL?
1 salariat în medie în 2025 (0 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MGV TRANSILVANIA SERV SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.