AGI & CO SRL
AGI & CO SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Pitești, Argeș, CUI 5565308. Cifră de afaceri 2025: 822.720 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 5565308
- Denumire
- AGI & CO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|363|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.03.1994
- Sediu
- CRINULUI, nr. 47, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
Arată toate (33)
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate · rev. 3
- 2313 Fabricarea articolelor din sticlă · rev. 3
- 2314 Fabricarea fibrelor din sticlă · rev. 3
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 822.720 lei (+39% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 186,4 mii lei · 2025 822,7 mii lei · maxim 2025 822,7 mii lei · minim 2015 186,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 75,4 mii lei · 2025 84 mii lei · maxim 2017 99,8 mii lei · minim 2021 8,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2020 4 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 822.720 lei | 592.532 lei | 568.066 lei | 520.165 lei | 350.706 lei | 389.711 lei | 304.131 lei | 283.375 lei | 216.920 lei | 188.476 lei | 186.392 lei |
| Venituri totale | 868.800 lei | 592.532 lei | 568.066 lei | 520.165 lei | 378.710 lei | 430.011 lei | 304.131 lei | 283.675 lei | 257.209 lei | 199.467 lei | 199.002 lei |
| Cheltuieli totale | 763.192 lei | 559.864 lei | 505.796 lei | 465.445 lei | 366.350 lei | 383.644 lei | 282.292 lei | 268.873 lei | 155.793 lei | 126.602 lei | 117.651 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 83.986 lei | 22.376 lei | 56.589 lei | 49.518 lei | 8.853 lei | 42.067 lei | 18.798 lei | 11.968 lei | 99.844 lei | 68.875 lei | 75.380 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 83.986 lei | 22.376 lei | 56.589 lei | 49.518 lei | 8.853 lei | 42.067 lei | 18.798 lei | 11.968 lei | 99.844 lei | 68.875 lei | 75.380 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.733.942 lei | 1.602.280 lei | 1.613.446 lei | 1.537.229 lei | 1.671.810 lei | 1.534.553 lei | 1.414.355 lei | 1.393.662 lei | 1.391.609 lei | 1.252.064 lei | 1.265.796 lei |
| Datorii | 205.578 lei | 157.901 lei | 171.171 lei | 151.543 lei | 335.642 lei | 207.238 lei | 110.309 lei | 108.413 lei | 118.328 lei | 9.753 lei | 16.980 lei |
| Capitaluri proprii | 1.528.364 lei | 1.444.379 lei | 1.442.275 lei | 1.385.686 lei | 1.336.168 lei | 1.327.315 lei | 1.304.046 lei | 1.285.249 lei | 1.273.281 lei | 1.242.311 lei | 1.248.816 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este AGI & CO SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, AGI & CO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AGI & CO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Pitești, județul Argeș (CRINULUI, nr. 47); numărul de înmatriculare e J|38|363|1994, din 29.03.1994.
Ce cifră de afaceri a avut AGI & CO SRL în 2025?
822.720 lei, cu 39% peste 2024 (592.532 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 83.986 lei.
Câți salariați are AGI & CO SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AGI & CO SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.