FANBERG SRL — dosare în instanță
Numele FANBERG SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 24 august 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 5533888)
- CUI
- 5533888
- Denumire
- FANBERG SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|566|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.03.1994
- Sediu
- REPUBLICII, nr. 88A, SPAȚIU COMERCIAL ÎNSCRIS ÎN CF INDIVIDUALĂ NR.122363-C1-U2, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.813.014 lei (-62% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,6 mil. lei · 2025 1,8 mil. lei · maxim 2020 5 mil. lei · minim 2025 1,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 280,9 mii lei · 2025 15,1 mii lei · maxim 2020 507,2 mii lei · minim 2025 15,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 8 · maxim 2021 11 · minim 2025 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.813.014 lei | 4.748.993 lei | 4.370.861 lei | 4.547.025 lei | 4.901.322 lei | 4.982.090 lei | 4.562.302 lei | 3.421.182 lei | 3.697.523 lei | 3.133.596 lei | 2.626.736 lei |
| Venituri totale | 2.035.450 lei | 4.936.297 lei | 4.374.283 lei | 4.549.110 lei | 4.920.715 lei | 4.982.844 lei | 4.564.555 lei | 3.422.286 lei | 3.700.339 lei | 3.136.145 lei | 2.637.488 lei |
| Cheltuieli totale | 2.017.416 lei | 4.513.554 lei | 3.955.749 lei | 4.143.875 lei | 4.594.929 lei | 4.388.231 lei | 4.141.373 lei | 3.018.517 lei | 3.356.622 lei | 2.651.987 lei | 2.303.077 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 15.148 lei | 365.347 lei | 359.314 lei | 349.569 lei | 298.585 lei | 507.172 lei | 366.473 lei | 339.897 lei | 299.303 lei | 433.602 lei | 280.905 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 15.148 lei | 365.347 lei | 359.314 lei | 349.569 lei | 298.585 lei | 507.172 lei | 366.473 lei | 339.897 lei | 299.303 lei | 433.602 lei | 280.905 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.450.436 lei | 3.480.822 lei | 2.267.856 lei | 2.275.268 lei | 2.608.806 lei | 1.777.301 lei | 1.953.387 lei | 1.139.982 lei | 1.025.665 lei | 1.130.920 lei | 915.943 lei |
| Datorii | 713.952 lei | 1.564.786 lei | 515.707 lei | 367.933 lei | 687.290 lei | 461.541 lei | 998.175 lei | 753.096 lei | 345.955 lei | 317.723 lei | 255.442 lei |
| Capitaluri proprii | 1.736.484 lei | 1.916.036 lei | 1.752.149 lei | 1.907.335 lei | 1.921.516 lei | 1.315.760 lei | 955.212 lei | 386.886 lei | 679.710 lei | 813.197 lei | 660.501 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 11 | 11 | 11 | 11 | 10 | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1857/100/2021 | Tribunalul Maramureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FANBERG SRL?
FANBERG SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des FANBERG SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.