CONPILA SRL — dosare în instanță
Numele CONPILA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 13 decembrie 2024
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 5518322)
- CUI
- 5518322
- Denumire
- CONPILA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|05|1487|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.04.1994
- Sediu
- Evreilor Deportați, nr. 69, ap. 8, Municipiul Oradea, Bihor
- Activități autorizate (CAEN)
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
Arată toate (32)
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 12.794.800 lei (+59% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,8 mil. lei · 2025 12,8 mil. lei · maxim 2023 13,6 mil. lei · minim 2017 2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 373,8 mii lei · 2025 5,3 mii lei · maxim 2019 672,5 mii lei · minim 2018 542 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 39 · 2025 37 · maxim 2021 58 · minim 2017 24.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 12.794.800 lei | 8.033.365 lei | 13.597.878 lei | 10.896.136 lei | 7.451.624 lei | 10.915.657 lei | 4.214.866 lei | 2.809.546 lei | 2.018.535 lei | 2.320.883 lei | 4.837.146 lei |
| Venituri totale | 13.192.152 lei | 9.039.602 lei | 14.005.247 lei | 10.577.498 lei | 8.248.948 lei | 10.018.284 lei | 5.673.224 lei | 3.125.521 lei | 2.723.162 lei | 2.732.258 lei | 4.881.641 lei |
| Cheltuieli totale | 13.155.948 lei | 8.943.822 lei | 13.791.816 lei | 10.382.224 lei | 8.026.481 lei | 9.471.649 lei | 4.955.381 lei | 3.108.217 lei | 2.714.582 lei | 2.720.030 lei | 4.425.276 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.271 lei | 49.724 lei | 156.146 lei | 145.706 lei | 162.996 lei | 480.769 lei | 672.531 lei | 542 lei | 3.371 lei | 4.007 lei | 373.818 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.271 lei | 49.724 lei | 156.146 lei | 145.706 lei | 162.996 lei | 480.769 lei | 672.531 lei | 542 lei | 3.371 lei | 4.007 lei | 373.818 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.757.466 lei | 6.476.712 lei | 4.795.350 lei | 5.808.027 lei | 4.727.797 lei | 4.727.848 lei | 4.493.840 lei | 2.067.916 lei | 1.607.644 lei | 1.104.796 lei | 2.338.235 lei |
| Datorii | 3.634.057 lei | 4.279.684 lei | 2.648.046 lei | 3.816.869 lei | 2.882.344 lei | 3.045.391 lei | 3.292.152 lei | 1.538.760 lei | 1.079.030 lei | 579.552 lei | 1.122.028 lei |
| Capitaluri proprii | 2.123.409 lei | 2.197.028 lei | 2.147.304 lei | 1.991.158 lei | 1.845.453 lei | 1.682.457 lei | 1.201.688 lei | 529.156 lei | 528.614 lei | 525.244 lei | 942.290 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 37 | 47 | 55 | 55 | 58 | 48 | 42 | 30 | 24 | 37 | 39 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 2
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7841/271/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat |
| 985/111/2025 | Tribunalul Bihor | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CONPILA SRL?
CONPILA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CONPILA SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Oradea (1) și Tribunalul Bihor (1).
În ce calitate apare cel mai des CONPILA SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.