VILMA SRL
VILMA SRL: firmă în funcțiune din Sat Provița de Jos, Comuna Provița de Jos, Prahova, CUI 5473263. Cifră de afaceri 2025: 622.467 lei, 2 salariați. Date ONRC, M
Registru
- CUI
- 5473263
- Denumire
- VILMA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|710|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.03.1994
- Sediu
- PROVIȚA DE JOS, nr. 21, Sat Provița de Jos, Comuna Provița de Jos, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 3
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
Arată toate (25)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 622.467 lei (-6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2025 622,5 mii lei · maxim 2015 1,1 mil. lei · minim 2021 542,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 52,2 mii lei · 2025 −15,7 mii lei · maxim 2016 73,1 mii lei · minim 2021 −30,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 2 · maxim 2015 5 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 622.467 lei | 661.867 lei | 708.720 lei | 649.597 lei | 542.746 lei | 607.712 lei | 543.211 lei | 779.553 lei | 914.576 lei | 1.072.889 lei | 1.125.782 lei |
| Venituri totale | 622.558 lei | 662.456 lei | 776.369 lei | 650.290 lei | 543.449 lei | 608.159 lei | 543.981 lei | 780.319 lei | 918.973 lei | 1.073.690 lei | 1.126.125 lei |
| Cheltuieli totale | 638.210 lei | 676.843 lei | 748.794 lei | 648.232 lei | 568.691 lei | 601.426 lei | 536.086 lei | 745.752 lei | 861.026 lei | 986.662 lei | 1.063.698 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 19.967 lei | 0 lei | 0 lei | 1.117 lei | 1.706 lei | 26.764 lei | 48.767 lei | 73.078 lei | 52.183 lei |
| Pierdere netă | 15.652 lei | 14.387 lei | 0 lei | 4.315 lei | 30.567 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -15.652 lei | -14.387 lei | 19.967 lei | -4.315 lei | -30.567 lei | 1.117 lei | 1.706 lei | 26.764 lei | 48.767 lei | 73.078 lei | 52.183 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 78.621 lei | 70.761 lei | 122.936 lei | 62.013 lei | 86.675 lei | 89.129 lei | 105.580 lei | 160.415 lei | 143.658 lei | 106.170 lei | 80.326 lei |
| Datorii | 81.651 lei | 40.457 lei | 78.245 lei | 27.587 lei | 47.934 lei | 16.424 lei | 12.989 lei | 21.531 lei | 31.547 lei | 42.827 lei | 77.647 lei |
| Capitaluri proprii | -3.030 lei | 30.304 lei | 44.691 lei | 34.426 lei | 38.741 lei | 72.705 lei | 92.591 lei | 138.884 lei | 112.111 lei | 63.343 lei | 2.679 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VILMA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VILMA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VILMA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Provița de Jos, Comuna Provița de Jos, județul Prahova (PROVIȚA DE JOS, nr. 21); numărul de înmatriculare e J|29|710|1994, din 23.03.1994.
Ce cifră de afaceri a avut VILMA SRL în 2025?
622.467 lei, cu 6% sub 2024 (661.867 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 15.652 lei.
Câți salariați are VILMA SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VILMA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.