AMIOTI SRL — dosare în instanță
Numele AMIOTI SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 18 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 20 iunie 2025
- Ultima activitate
- 18 octombrie 2026
- Rol dominant
- Parte civilă — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 5317914)
- CUI
- 5317914
- Denumire
- AMIOTI SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|571|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.02.1994
- Sediu
- BUTNARI, nr. 2, bl. A10, sc. B, et. 4, ap. 3, camera nr. 1, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (9)
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 930.371 lei (-15% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 904,8 mii lei · 2025 930,4 mii lei · maxim 2024 1,1 mil. lei · minim 2019 285,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −17,7 mii lei · 2025 67,3 mii lei · maxim 2024 253,4 mii lei · minim 2017 −317,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 6 · maxim 2019 6 · minim 2021 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 930.371 lei | 1.089.626 lei | 1.006.417 lei | fără bilanț | 438.049 lei | 527.719 lei | 285.663 lei | 361.975 lei | 470.552 lei | 1.036.374 lei | 904.834 lei |
| Venituri totale | 930.313 lei | 1.089.626 lei | 1.006.417 lei | fără bilanț | 441.836 lei | 534.128 lei | 291.941 lei | 365.536 lei | 661.971 lei | 1.056.050 lei | 920.308 lei |
| Cheltuieli totale | 838.493 lei | 804.146 lei | 772.393 lei | fără bilanț | 415.260 lei | 466.820 lei | 362.685 lei | 281.514 lei | 972.482 lei | 1.097.934 lei | 937.975 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 67.260 lei | 253.445 lei | 223.957 lei | fără bilanț | 22.196 lei | 61.967 lei | 0 lei | 79.574 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 73.663 lei | 0 lei | 317.469 lei | 41.884 lei | 17.667 lei |
| Rezultat net | 67.260 lei | 253.445 lei | 223.957 lei | fără bilanț | 22.196 lei | 61.967 lei | -73.663 lei | 79.574 lei | -317.469 lei | -41.884 lei | -17.667 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 957.083 lei | 971.865 lei | 619.356 lei | fără bilanț | 144.245 lei | 149.769 lei | 141.292 lei | 132.836 lei | 107.298 lei | 758.998 lei | 993.666 lei |
| Datorii | 303.079 lei | 285.228 lei | 185.568 lei | fără bilanț | 75.407 lei | 103.126 lei | 156.616 lei | 74.497 lei | 128.533 lei | 462.764 lei | 655.547 lei |
| Capitaluri proprii | 654.004 lei | 686.637 lei | 433.788 lei | fără bilanț | 68.838 lei | 46.643 lei | -15.324 lei | 58.339 lei | -21.235 lei | 296.234 lei | 338.119 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 5 | 4 | fără bilanț | 2 | 4 | 6 | 3 | 3 | 5 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Parte civilă: 2
- Pârât: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Penal: 2
Stadii procesuale
- Fond: 4
Dosare pe ani
- 2025: 3
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 9170/245/2026 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Pârât |
| 21049/245/2025 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 30018/245/2025/a1 | Judecătoria Iași | Penal | Fond | Parte civilă |
| 30018/245/2025 | Judecătoria Iași | Penal | Fond | Parte civilă |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AMIOTI SRL?
AMIOTI SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 18 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des AMIOTI SRL?
Cel mai des ca parte civilă (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă parte civilă și pârât?
Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.