ENERGO PREST COMPANY SRL — dosare în instanță
Numele ENERGO PREST COMPANY SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 31 ianuarie 2024
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Creditor — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 5312305)
- CUI
- 5312305
- Denumire
- ENERGO PREST COMPANY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|226|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.02.1994
- Sediu
- Aleea ȚINUTUL HERȚA, nr. 2, zona B,corp B, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
Arată toate (8)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.378.466 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,7 mil. lei · 2025 7,4 mil. lei · maxim 2021 9,1 mil. lei · minim 2015 3,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 274,1 mii lei · 2025 304,7 mii lei · maxim 2023 551,6 mii lei · minim 2016 65 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 37 · 2025 24 · maxim 2015 37 · minim 2025 24.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.378.466 lei | 8.057.742 lei | 8.078.800 lei | 8.425.228 lei | 9.082.959 lei | 4.755.161 lei | 6.211.643 lei | 4.046.395 lei | 5.093.484 lei | 3.903.490 lei | 3.718.696 lei |
| Venituri totale | 7.393.593 lei | 8.058.131 lei | 8.096.309 lei | 8.428.206 lei | 9.091.970 lei | 4.754.172 lei | 6.312.947 lei | 4.016.510 lei | 5.135.357 lei | 3.860.399 lei | 3.797.314 lei |
| Cheltuieli totale | 7.026.038 lei | 7.554.257 lei | 7.452.612 lei | 8.121.895 lei | 8.532.575 lei | 4.524.593 lei | 5.716.666 lei | 3.879.756 lei | 4.585.876 lei | 3.783.416 lei | 3.480.186 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 304.673 lei | 425.113 lei | 551.644 lei | 257.669 lei | 479.856 lei | 192.839 lei | 507.568 lei | 118.604 lei | 460.628 lei | 64.950 lei | 274.080 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 304.673 lei | 425.113 lei | 551.644 lei | 257.669 lei | 479.856 lei | 192.839 lei | 507.568 lei | 118.604 lei | 460.628 lei | 64.950 lei | 274.080 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.407.442 lei | 3.561.383 lei | 2.728.648 lei | 2.957.924 lei | 2.909.697 lei | 1.789.957 lei | 2.045.036 lei | 1.738.315 lei | 1.668.007 lei | 2.310.282 lei | 2.151.239 lei |
| Datorii | 3.149.390 lei | 2.310.367 lei | 1.502.745 lei | 2.283.665 lei | 1.810.751 lei | 978.028 lei | 918.378 lei | 1.000.621 lei | 588.289 lei | 1.626.242 lei | 1.263.197 lei |
| Capitaluri proprii | 1.258.052 lei | 1.251.016 lei | 1.225.903 lei | 674.259 lei | 1.098.946 lei | 811.929 lei | 1.126.658 lei | 737.694 lei | 1.079.718 lei | 684.040 lei | 888.042 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 24 | 27 | 26 | 29 | 27 | 32 | 32 | 32 | 32 | 30 | 37 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 233/1259/2013 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1304/1259/2011 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Recurs | Intimat Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ENERGO PREST COMPANY SRL?
ENERGO PREST COMPANY SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ENERGO PREST COMPANY SRL?
Cel mai des ca intimat creditor (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și creditor?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.