DRAGOLIV SERVICE SRL — dosare în instanță
Numele DRAGOLIV SERVICE SRL apare în 12 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 12
- Instanțe
- 6
- Primul dosar
- 16 mai 2023
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 5 din 12 dosare cu calitate cunoscută (42%)
Din registrul firmelor (CUI 5311512)
- CUI
- 5311512
- Denumire
- DRAGOLIV SERVICE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|303|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.02.1994
- Sediu
- Republicii, nr. 68, Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
Arată toate (12)
- 8510 Învățământ preșcolar · rev. 3
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 3
- 8710 Activități ale centrelor de îngrijire medicală · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 60.945.203 lei (+116% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,7 mil. lei · 2025 60,9 mil. lei · maxim 2025 60,9 mil. lei · minim 2017 1,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 31,4 mii lei · 2025 6,4 mil. lei · maxim 2025 6,4 mil. lei · minim 2015 31,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 35 · 2025 17 · maxim 2015 35 · minim 2020 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 60.945.203 lei | 28.192.887 lei | 5.400.339 lei | 18.962.222 lei | 15.223.619 lei | 6.271.807 lei | 4.579.478 lei | 1.886.538 lei | 1.340.046 lei | 1.775.414 lei | 1.691.393 lei |
| Venituri totale | 61.379.210 lei | 29.446.649 lei | 6.272.766 lei | 19.910.052 lei | 15.543.470 lei | 6.711.758 lei | 4.794.014 lei | 2.668.733 lei | 2.635.488 lei | 3.110.183 lei | 2.805.332 lei |
| Cheltuieli totale | 53.968.347 lei | 25.895.104 lei | 6.065.694 lei | 18.381.235 lei | 15.413.570 lei | 6.585.399 lei | 4.696.666 lei | 2.331.007 lei | 1.804.810 lei | 3.066.825 lei | 2.773.331 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 6.365.077 lei | 2.989.339 lei | 175.986 lei | 1.288.857 lei | 108.332 lei | 88.545 lei | 49.355 lei | 315.475 lei | 830.678 lei | 43.358 lei | 31.387 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 6.365.077 lei | 2.989.339 lei | 175.986 lei | 1.288.857 lei | 108.332 lei | 88.545 lei | 49.355 lei | 315.475 lei | 830.678 lei | 43.358 lei | 31.387 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 20.539.832 lei | 11.399.143 lei | 3.070.270 lei | 4.643.398 lei | 2.556.652 lei | 3.211.954 lei | 2.281.384 lei | 2.202.542 lei | 1.734.254 lei | 1.396.186 lei | 1.610.266 lei |
| Datorii | 11.997.759 lei | 6.360.595 lei | 1.000.215 lei | 2.749.329 lei | 1.951.441 lei | 2.723.474 lei | 2.788.050 lei | 1.852.163 lei | 1.732.586 lei | 2.225.196 lei | 182.634 lei |
| Capitaluri proprii | 8.542.073 lei | 5.038.548 lei | 2.070.055 lei | 1.894.069 lei | 605.211 lei | 488.480 lei | -506.666 lei | 350.379 lei | 1.668 lei | -829.010 lei | 1.427.632 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 17 | 9 | — | 12 | 11 | 9 | 12 | 10 | 14 | 35 | 35 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 5
- Petent: 3
- Apelant: 1
- Intimat: 1
- Parte vătămată: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 8
- Penal: 2
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 11
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 3
- 2025: 4
- 2026: 5
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 12 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 8039/180/2023 | Judecătoria Bacău | Civil | Fond | Reclamant |
| 863/180/2023 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Reclamant |
| 23192/55/2024 | Tribunalul Arad | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant |
| 5184/180/2025 | Judecătoria Bacău | Penal | Fond | Parte vătămată |
| 3334/173/2025 | Judecătoria Adjud | Civil | Fond | Petent |
| 6235/260/2025 | Judecătoria Moinești | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 701/180/2026 | Judecătoria Bacău | Penal | Fond | Intimat |
| 18766/180/2026 | Judecătoria Bacău | Civil | Fond | Reclamant |
| 18595/180/2026 | Judecătoria Bacău | Civil | Fond | Petent |
| 17757/180/2026 | Judecătoria Bacău | Civil | Fond | Petent |
| 13383/180/2026 | Judecătoria Bacău | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 2532/110/2023 | Tribunalul Bacău | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DRAGOLIV SERVICE SRL?
DRAGOLIV SERVICE SRL apare în 12 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DRAGOLIV SERVICE SRL?
Cel mai des la Judecătoria Bacău (7), Tribunalul Arad (1) și Tribunalul Bacău (1).
În ce calitate apare cel mai des DRAGOLIV SERVICE SRL?
Cel mai des ca reclamant (5 din 12 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, petent, apelant, intimat și parte vătămată?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.