SENDO STAR IMPEX SRL
SENDO STAR IMPEX SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 5, București, CUI 5230175. Cifră de afaceri 2025: 65.044 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 5230175
- Denumire
- SENDO STAR IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|1882|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.02.1994
- Sediu
- Str. DORNEASCA, nr. 7, bl. P75, sc. 2, et. 5, ap. 45, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
Arată toate (18)
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 65.044 lei (-70% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 843,3 mii lei · 2025 65 mii lei · maxim 2015 843,3 mii lei · minim 2025 65 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,3 mii lei · 2025 −39,9 mii lei · maxim 2024 105,5 mii lei · minim 2017 −92,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 1 · maxim 2015 5 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 65.044 lei | 220.238 lei | 195.559 lei | 231.634 lei | 184.543 lei | 139.923 lei | 187.648 lei | 164.595 lei | 227.933 lei | 361.511 lei | 843.251 lei |
| Venituri totale | 105.788 lei | 326.852 lei | 214.396 lei | 231.634 lei | 184.543 lei | 145.836 lei | 187.648 lei | 164.595 lei | 227.933 lei | 361.511 lei | 853.251 lei |
| Cheltuieli totale | 144.763 lei | 217.266 lei | 138.584 lei | 158.819 lei | 174.676 lei | 136.884 lei | 153.825 lei | 183.530 lei | 318.483 lei | 365.016 lei | 851.964 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 105.474 lei | 74.025 lei | 70.832 lei | 9.320 lei | 7.701 lei | 31.948 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.287 lei |
| Pierdere netă | 39.906 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 20.581 lei | 92.829 lei | 3.505 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -39.906 lei | 105.474 lei | 74.025 lei | 70.832 lei | 9.320 lei | 7.701 lei | 31.948 lei | -20.581 lei | -92.829 lei | -3.505 lei | 1.287 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 39.538 lei | 68.010 lei | 64.689 lei | 17.548 lei | 34.310 lei | 22.270 lei | 26.728 lei | 9.748 lei | 28.703 lei | 45.489 lei | 46.907 lei |
| Datorii | 38.830 lei | 14.352 lei | 116.505 lei | 143.389 lei | 230.983 lei | 228.263 lei | 240.422 lei | 255.390 lei | 253.764 lei | 177.721 lei | 175.634 lei |
| Capitaluri proprii | 708 lei | 53.658 lei | -51.816 lei | -125.841 lei | -196.673 lei | -205.993 lei | -213.694 lei | -245.642 lei | -225.061 lei | -132.232 lei | -128.727 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SENDO STAR IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SENDO STAR IMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul SENDO STAR IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 5, județul București (Str. DORNEASCA, nr. 7, bl. P75, sc. 2, et. 5, ap. 45); numărul de înmatriculare e J|40|1882|1994, din 02.02.1994.
Ce cifră de afaceri a avut SENDO STAR IMPEX SRL în 2025?
65.044 lei, cu 70% sub 2024 (220.238 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 39.906 lei.
Câți salariați are SENDO STAR IMPEX SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SENDO STAR IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.