TRAHIT SRL — dosare în instanță
Numele TRAHIT SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 30 august 2023
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 4 din 6 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 5170472)
- CUI
- 5170472
- Denumire
- TRAHIT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|32|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.01.1994
- Sediu
- Str. NISIPARILOR, nr. 60, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
Arată toate (21)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.053.187 lei (+95% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,2 mil. lei · 2025 4,1 mil. lei · maxim 2025 4,1 mil. lei · minim 2017 1,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 3,8 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2025 1,1 mil. lei · minim 2015 3,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 12 · maxim 2020 13 · minim 2015 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.053.187 lei | 2.073.800 lei | 1.962.150 lei | 2.221.196 lei | 1.520.212 lei | 1.817.177 lei | 1.693.530 lei | 1.140.633 lei | 1.065.336 lei | 1.179.570 lei | 1.166.440 lei |
| Venituri totale | 3.801.370 lei | 2.236.730 lei | 2.101.234 lei | 2.159.611 lei | 1.892.101 lei | 1.829.972 lei | 1.755.569 lei | 1.263.748 lei | 1.139.526 lei | 1.029.104 lei | 1.258.590 lei |
| Cheltuieli totale | 2.491.417 lei | 1.859.085 lei | 1.960.505 lei | 1.956.353 lei | 1.805.530 lei | 1.779.503 lei | 1.716.970 lei | 1.236.625 lei | 1.116.787 lei | 1.015.405 lei | 1.251.666 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.141.703 lei | 320.423 lei | 123.234 lei | 180.300 lei | 70.403 lei | 31.315 lei | 20.200 lei | 15.686 lei | 11.408 lei | 10.071 lei | 3.834 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.141.703 lei | 320.423 lei | 123.234 lei | 180.300 lei | 70.403 lei | 31.315 lei | 20.200 lei | 15.686 lei | 11.408 lei | 10.071 lei | 3.834 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.712.276 lei | 3.149.529 lei | 3.120.350 lei | 3.627.595 lei | 3.820.588 lei | 3.604.127 lei | 4.108.181 lei | 3.698.336 lei | 2.365.360 lei | 2.144.417 lei | 2.080.752 lei |
| Datorii | 822.735 lei | 684.445 lei | 884.487 lei | 1.428.279 lei | 1.583.631 lei | 1.356.963 lei | 2.629.568 lei | 2.239.923 lei | 938.954 lei | 721.304 lei | 651.501 lei |
| Capitaluri proprii | 2.598.990 lei | 2.083.330 lei | 1.762.906 lei | 1.635.157 lei | 1.580.331 lei | 1.509.928 lei | 1.478.613 lei | 1.458.413 lei | 1.426.406 lei | 1.414.998 lei | 1.404.927 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 12 | 12 | 13 | 13 | 12 | 13 | 12 | 8 | 8 | 8 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 4
- Apelant: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 4
- Civil: 1
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Apel: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 17577/182/2026 | Judecătoria Baia Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat |
| 5107/182/2024 | Judecătoria Baia Mare | Civil | Fond | Reclamant |
| 4242/182/2026 | Judecătoria Baia Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat |
| 3960/182/2026 | Judecătoria Baia Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat |
| 2994/100/2022 | Curtea de Apel Cluj | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant |
| 608/100/2020 | Curtea de Apel Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare TRAHIT SRL?
TRAHIT SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des TRAHIT SRL?
Cel mai des la Judecătoria Baia Mare (4) și Curtea de Apel Cluj (2).
În ce calitate apare cel mai des TRAHIT SRL?
Cel mai des ca intimat (4 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, apelant și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.