74SOFTWARE ROMANIA S.R.L.
74SOFTWARE ROMANIA S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 4, București, CUI 5129627. Cifră de afaceri 2025: 134.503.736 lei, 261 salariați. Date ONRC
Registru
- CUI
- 5129627
- Denumire
- 74SOFTWARE ROMANIA S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|1175|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.01.1994
- Sediu
- ȘERBAN VODĂ, nr. 133, ETAJ 2 AL CLADIRILOR D-E, București Sectorul 4, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 134.503.736 lei (+8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 45,1 mil. lei · 2025 134,5 mil. lei · maxim 2025 134,5 mil. lei · minim 2015 45,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2025 6 mil. lei · maxim 2023 7,4 mil. lei · minim 2018 −2,6 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 248 · 2025 261 · maxim 2020 280 · minim 2015 248.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 134.503.736 lei | 124.937.785 lei | 117.064.723 lei | 75.608.163 lei | 73.145.929 lei | 64.995.543 lei | 61.629.860 lei | 58.568.572 lei | 57.244.094 lei | 47.482.373 lei | 45.132.039 lei |
| Venituri totale | 136.632.029 lei | 125.603.567 lei | 117.459.677 lei | 78.121.353 lei | 73.151.986 lei | 64.995.543 lei | 61.629.875 lei | 58.493.687 lei | 57.665.083 lei | 47.584.009 lei | 45.339.696 lei |
| Cheltuieli totale | 130.650.354 lei | 118.821.891 lei | 110.060.940 lei | 71.104.482 lei | 68.462.145 lei | 61.754.583 lei | 58.523.522 lei | 61.077.071 lei | 54.641.229 lei | 46.686.847 lei | 42.867.730 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.981.675 lei | 6.781.676 lei | 7.398.737 lei | 7.016.871 lei | 4.689.841 lei | 3.240.960 lei | 3.106.353 lei | 0 lei | 3.023.854 lei | 897.162 lei | 2.471.966 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.583.384 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.981.675 lei | 6.781.676 lei | 7.398.737 lei | 7.016.871 lei | 4.689.841 lei | 3.240.960 lei | 3.106.353 lei | -2.583.384 lei | 3.023.854 lei | 897.162 lei | 2.471.966 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 70.461.766 lei | 44.008.909 lei | 57.068.564 lei | 33.488.093 lei | 33.458.952 lei | 25.551.214 lei | 21.825.948 lei | 25.556.616 lei | 28.456.887 lei | 15.997.870 lei | 16.241.784 lei |
| Datorii | 54.671.334 lei | 27.381.352 lei | 25.532.683 lei | 9.350.949 lei | 16.338.679 lei | 13.120.782 lei | 11.531.476 lei | 18.368.498 lei | 15.615.384 lei | 6.180.221 lei | 4.871.297 lei |
| Capitaluri proprii | 15.790.432 lei | 16.627.557 lei | 31.535.881 lei | 24.137.144 lei | 17.120.273 lei | 12.430.432 lei | 10.294.472 lei | 7.188.118 lei | 12.841.503 lei | 9.817.649 lei | 11.370.487 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 261 | — | 263 | 253 | 260 | 280 | 278 | 253 | 260 | 260 | 248 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este 74SOFTWARE ROMANIA S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, 74SOFTWARE ROMANIA S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul 74SOFTWARE ROMANIA S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 4, județul București (ȘERBAN VODĂ, nr. 133, ETAJ 2 AL CLADIRILOR D-E); numărul de înmatriculare e J|40|1175|1994, din 24.01.1994.
Ce cifră de afaceri a avut 74SOFTWARE ROMANIA S.R.L. în 2025?
134.503.736 lei, cu 8% peste 2024 (124.937.785 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 5.981.675 lei.
Câți salariați are 74SOFTWARE ROMANIA S.R.L.?
261 salariați în medie în 2025, după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre 74SOFTWARE ROMANIA S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.