AMFORA IMPEX SRL
AMFORA IMPEX SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Slatina, Olt, CUI 5101804. Cifră de afaceri 2025: 287.707 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 5101804
- Denumire
- AMFORA IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|28|14|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.01.1994
- Sediu
- Str. DINU LIPATTI, bl. 20-22, et. PARTE, Municipiul Slatina, Olt
- Activități autorizate (CAEN)
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (9)
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 287.707 lei (+14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 316,9 mii lei · 2025 287,7 mii lei · maxim 2017 346,2 mii lei · minim 2020 174,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 27,6 mii lei · 2025 −40,1 mii lei · maxim 2021 162,4 mii lei · minim 2023 −43,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 2 · maxim 2015 2 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 287.707 lei | 253.119 lei | 227.233 lei | 203.496 lei | 204.626 lei | 174.122 lei | 222.104 lei | 267.718 lei | 346.208 lei | 312.636 lei | 316.869 lei |
| Venituri totale | 287.707 lei | 253.119 lei | 227.233 lei | 203.496 lei | 537.572 lei | 179.141 lei | 222.104 lei | 267.721 lei | 346.208 lei | 312.636 lei | 316.869 lei |
| Cheltuieli totale | 324.912 lei | 287.468 lei | 268.741 lei | 230.399 lei | 369.792 lei | 210.830 lei | 212.996 lei | 260.275 lei | 340.297 lei | 285.787 lei | 284.019 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 162.404 lei | 0 lei | 6.870 lei | 4.769 lei | 2.449 lei | 23.723 lei | 27.594 lei |
| Pierdere netă | 40.081 lei | 36.881 lei | 43.780 lei | 28.938 lei | 0 lei | 33.411 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -40.081 lei | -36.881 lei | -43.780 lei | -28.938 lei | 162.404 lei | -33.411 lei | 6.870 lei | 4.769 lei | 2.449 lei | 23.723 lei | 27.594 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 986.944 lei | 977.270 lei | 956.386 lei | 946.114 lei | 1.053.067 lei | 840.920 lei | 815.783 lei | 785.508 lei | 736.980 lei | 757.625 lei | 721.716 lei |
| Datorii | 604.877 lei | 555.123 lei | 497.357 lei | 443.306 lei | 521.320 lei | 471.577 lei | 413.030 lei | 389.624 lei | 345.865 lei | 368.959 lei | 356.773 lei |
| Capitaluri proprii | 382.067 lei | 422.147 lei | 459.029 lei | 502.808 lei | 531.747 lei | 369.343 lei | 402.753 lei | 395.884 lei | 391.115 lei | 388.666 lei | 364.943 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este AMFORA IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, AMFORA IMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AMFORA IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Slatina, județul Olt (Str. DINU LIPATTI, bl. 20-22, et. PARTE); numărul de înmatriculare e J|28|14|1994, din 11.01.1994.
Ce cifră de afaceri a avut AMFORA IMPEX SRL în 2025?
287.707 lei, cu 14% peste 2024 (253.119 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 40.081 lei.
Câți salariați are AMFORA IMPEX SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AMFORA IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.