OLDOZ INVENT SRL — dosare în instanță
Numele OLDOZ INVENT SRL apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 15 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Reclamant — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 5079871)
- CUI
- 5079871
- Denumire
- OLDOZ INVENT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|23214|2022
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.11.2022
- Sediu
- FETEȘTI, nr. 40, ap. 38, mansarda, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
Arată toate (31)
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.027.322 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 72,8 mii lei · 2025 2 mil. lei · maxim 2021 3,8 mil. lei · minim 2015 72,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −63,2 mii lei · 2025 360,2 mii lei · maxim 2025 360,2 mii lei · minim 2022 −342,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 8 · maxim 2021 27 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.027.322 lei | 2.194.091 lei | 2.184.311 lei | 1.244.511 lei | 3.799.647 lei | 1.597.312 lei | 687.315 lei | 451.246 lei | 97.399 lei | 78.987 lei | 72.768 lei |
| Venituri totale | 2.080.432 lei | 2.205.914 lei | 2.199.949 lei | 1.275.902 lei | 3.814.153 lei | 1.601.286 lei | 742.999 lei | 451.252 lei | 97.399 lei | 78.987 lei | 72.768 lei |
| Cheltuieli totale | 1.625.587 lei | 2.129.432 lei | 1.932.322 lei | 1.607.582 lei | 3.442.974 lei | 1.380.232 lei | 720.482 lei | 466.265 lei | 68.008 lei | 52.650 lei | 135.991 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 360.163 lei | 11.814 lei | 245.803 lei | 0 lei | 337.739 lei | 205.053 lei | 15.069 lei | 0 lei | 28.082 lei | 24.356 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 342.346 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 19.226 lei | 0 lei | 0 lei | 63.223 lei |
| Rezultat net | 360.163 lei | 11.814 lei | 245.803 lei | -342.346 lei | 337.739 lei | 205.053 lei | 15.069 lei | -19.226 lei | 28.082 lei | 24.356 lei | -63.223 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.013.908 lei | 901.746 lei | 1.165.251 lei | 1.060.475 lei | 939.637 lei | 418.146 lei | 178.881 lei | 433.314 lei | 452.718 lei | 481.572 lei | 469.333 lei |
| Datorii | 758.182 lei | 1.006.183 lei | 1.139.041 lei | 1.084.303 lei | 458.257 lei | 144.245 lei | 110.031 lei | 634.535 lei | 634.713 lei | 691.648 lei | 703.765 lei |
| Capitaluri proprii | 255.726 lei | -104.437 lei | 26.210 lei | -23.828 lei | 481.380 lei | 273.901 lei | 68.849 lei | -201.221 lei | -181.995 lei | -210.076 lei | -234.432 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 13 | 11 | 12 | 27 | 16 | 9 | 6 | 1 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Ploiești (1 · 25%), apoi Judecătoria Sectorului 3 (1), Tribunalul București (1) și Tribunalul Prahova (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Ploiești | Prahova | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Sectorului 3 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Prahova | Prahova | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat Reclamant: 2
- Apelant: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Apel: 2
- Fond: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3778/281/2023 | Tribunalul Prahova | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 25029/301/2023 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Pârât |
| 25029/301/2023** | Tribunalul București | Civil | Apel | Apelant |
| 8612/281/2022 | Curtea de Apel Ploiești | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Intimat Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare OLDOZ INVENT SRL?
OLDOZ INVENT SRL apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des OLDOZ INVENT SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Ploiești (1), Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI (1) și Tribunalul Prahova (1).
În ce calitate apare cel mai des OLDOZ INVENT SRL?
Cel mai des ca intimat reclamant (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, reclamant, apelant și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.