IDEEA NATURAL FOOD SRL — dosare în instanță
Numele IDEEA NATURAL FOOD SRL apare în 5 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 21 decembrie 2016
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 4996388)
- CUI
- 4996388
- Denumire
- IDEEA NATURAL FOOD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|1060|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.12.1993
- Sediu
- MĂGURICEA, nr. 24, et. 5 retras, ap. 18, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 3
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre · rev. 3
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 3
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Arată toate (13)
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 759.772 lei (+76% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 921,7 mii lei · 2025 759,8 mii lei · maxim 2015 921,7 mii lei · minim 2022 761 lei.
Rezultat net (lei): 2015 8,5 mii lei · 2025 27,1 mii lei · maxim 2024 68,4 mii lei · minim 2022 −158,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 1 · maxim 2017 4 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 759.772 lei | 432.602 lei | 71.067 lei | 761 lei | — | 55.267 lei | 205.696 lei | 359.935 lei | 557.712 lei | 685.974 lei | 921.742 lei |
| Venituri totale | 2.028.801 lei | 625.632 lei | 186.073 lei | 2.497 lei | 160.000 lei | 196.258 lei | 407.493 lei | 551.956 lei | 1.042.312 lei | 840.468 lei | 1.166.041 lei |
| Cheltuieli totale | 1.960.492 lei | 546.221 lei | 180.408 lei | 160.704 lei | 143.314 lei | 175.701 lei | 393.851 lei | 537.862 lei | 1.029.261 lei | 833.443 lei | 1.155.622 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 27.140 lei | 68.406 lei | 4.162 lei | 0 lei | 16.686 lei | 17.356 lei | 9.378 lei | 10.430 lei | 7.650 lei | 4.184 lei | 8.506 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 158.236 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 27.140 lei | 68.406 lei | 4.162 lei | -158.236 lei | 16.686 lei | 17.356 lei | 9.378 lei | 10.430 lei | 7.650 lei | 4.184 lei | 8.506 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.470.911 lei | 2.425.738 lei | 2.025.727 lei | 1.894.511 lei | 2.059.994 lei | 2.185.644 lei | 2.324.437 lei | 2.421.610 lei | 2.308.757 lei | 2.290.769 lei | 2.012.007 lei |
| Datorii | 2.167.640 lei | 2.178.507 lei | 1.834.305 lei | 1.703.900 lei | 1.715.180 lei | 1.857.516 lei | 2.013.665 lei | 2.120.216 lei | 2.017.390 lei | 1.999.587 lei | 1.732.208 lei |
| Capitaluri proprii | 303.271 lei | 247.231 lei | 191.422 lei | 187.260 lei | 344.814 lei | 328.128 lei | 310.772 lei | 301.394 lei | 291.367 lei | 291.182 lei | 279.799 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Tribunalul Vrancea (2 · 40%), apoi Judecătoria Focșani (1), Judecătoria Sectorului 2 (1) și Tribunalul Neamț (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Vrancea | Vrancea | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Focșani | Vrancea | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Neamț | Neamț | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Contestator: 1
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 5
Dosare pe ani
- 2016: 1
- 2023: 1
- 2024: 2
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 21570/231/2023 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 3882/103/2016 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 28075/300/2025 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 745/91/2024 | Tribunalul Vrancea | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 745/91/2024/a3 | Tribunalul Vrancea | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare IDEEA NATURAL FOOD SRL?
IDEEA NATURAL FOOD SRL apare în 5 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des IDEEA NATURAL FOOD SRL?
Cel mai des la Tribunalul Vrancea (2), Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (1) și Tribunalul Neamț (1).
În ce calitate apare cel mai des IDEEA NATURAL FOOD SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, contestator, pârât și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.