COMESAD RO SA — dosare în instanță
Numele COMESAD RO SA apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 13 octombrie 2025
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 4993292)
- CUI
- 4993292
- Denumire
- COMESAD RO SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|03|2702|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.12.1993
- Sediu
- Aleea RAZBOIENI, nr. 6A, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
Arată toate (32)
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 9311 Activități ale bazelor sportive · rev. 3
- 9312 Activități ale cluburilor sportive · rev. 3
- 9313 Activități ale centrelor de fitness · rev. 3
- 9319 Alte activități sportive n.c.a · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 27.285.707 lei (-15% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 37,7 mil. lei · 2025 27,3 mil. lei · maxim 2019 41,9 mil. lei · minim 2016 15,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 790,3 mii lei · 2025 780,3 mii lei · maxim 2024 6,3 mil. lei · minim 2017 −2,6 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 148 · 2025 127 · maxim 2015 148 · minim 2022 82.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 27.285.707 lei | 32.029.856 lei | 29.077.995 lei | 27.615.376 lei | 33.203.911 lei | 29.559.751 lei | 41.858.391 lei | 24.806.357 lei | 16.899.086 lei | 15.637.323 lei | 37.687.178 lei |
| Venituri totale | 30.523.038 lei | 32.335.580 lei | 28.309.907 lei | 29.315.350 lei | 34.065.926 lei | 30.166.761 lei | 42.328.544 lei | 25.217.999 lei | 17.221.073 lei | 16.471.439 lei | 38.524.317 lei |
| Cheltuieli totale | 29.517.040 lei | 25.029.473 lei | 25.634.858 lei | 29.183.767 lei | 30.300.581 lei | 27.262.918 lei | 37.844.256 lei | 22.513.731 lei | 19.823.467 lei | 15.835.282 lei | 37.462.731 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 780.341 lei | 6.314.991 lei | 2.290.636 lei | 66.680 lei | 3.259.870 lei | 2.539.364 lei | 3.778.724 lei | 2.546.142 lei | 0 lei | 445.623 lei | 790.317 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.602.394 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 780.341 lei | 6.314.991 lei | 2.290.636 lei | 66.680 lei | 3.259.870 lei | 2.539.364 lei | 3.778.724 lei | 2.546.142 lei | -2.602.394 lei | 445.623 lei | 790.317 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 20.123.567 lei | 20.604.909 lei | 19.362.719 lei | 14.356.493 lei | 20.752.153 lei | 19.293.185 lei | 20.623.688 lei | 17.289.415 lei | 15.176.863 lei | 15.631.164 lei | 26.029.228 lei |
| Datorii | 12.037.969 lei | 13.299.653 lei | 14.414.215 lei | 11.698.625 lei | 14.180.604 lei | 10.404.647 lei | 11.460.012 lei | 9.049.549 lei | 8.936.141 lei | 4.776.995 lei | 13.386.806 lei |
| Capitaluri proprii | 8.085.598 lei | 7.305.256 lei | 4.948.504 lei | 2.657.868 lei | 6.571.549 lei | 8.888.538 lei | 9.163.676 lei | 8.239.866 lei | 5.962.117 lei | 10.522.027 lei | 12.193.273 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 127 | 106 | 92 | 82 | 100 | 99 | 115 | 96 | — | 111 | 148 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Târgu Cărbunești (2 · 50%), apoi Curtea de Apel Pitești (1) și Judecătoria Pitești (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Târgu Cărbunești | Gorj | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel Pitești | Argeș | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Pitești | Argeș | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 2
- Apelant Pârât: 1
- Parte vătămată: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Litigii de muncă: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 18663/280/2025 | Judecătoria Pitești | Penal | Fond | Parte vătămată |
| 4848/317/2026 | Judecatoria TARGUCARBUNESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 2760/109/2024 | Curtea de Apel Pitești | Litigii de muncă | Apel | Apelant Pârât |
| 3903/317/2026 | Judecatoria TARGUCARBUNESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare COMESAD RO SA?
COMESAD RO SA apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des COMESAD RO SA?
Cel mai des la Judecatoria TARGUCARBUNESTI (2), Curtea de Apel Pitești (1) și Judecătoria Pitești (1).
În ce calitate apare cel mai des COMESAD RO SA?
Cel mai des ca terţ poprit (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, pârât și parte vătămată?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.