DAVIDESCU METAL S.R.L.

DAVIDESCU METAL S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Piatra Neamț, Neamț, CUI 49823280. Cifră de afaceri 2025: 165.920 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANA

Registru

CUI
49823280
Denumire
DAVIDESCU METAL S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|27|343|2024
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
25.03.2024
Sediu
SUBDĂRMĂNEȘTI, nr. 16, Municipiul Piatra Neamț, Neamț
Activități autorizate (CAEN)
  • 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn · rev. 2
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
  • 2529 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice · rev. 2
  • 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel · rev. 2
Arată toate (20)
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
23.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2024–2025 · 2 bilanțuri

Financiar · 2024–2025 · 2 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 165.920 lei (+31% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2024 126,7 mii lei · 2025 165,9 mii lei · maxim 2025 165,9 mii lei · minim 2024 126,7 mii lei.

Rezultat net (lei): 2024 44,2 mii lei · 2025 96,3 mii lei · maxim 2025 96,3 mii lei · minim 2024 44,2 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2024 1 · 2025 1 · maxim 2024 1 · minim 2024 1.

Indicator20252024
Activitate
Cifră de afaceri netă165.920 lei126.650 lei
Venituri totale165.920 lei126.685 lei
Cheltuieli totale67.936 lei81.243 lei
Rezultat
Profit net96.325 lei44.200 lei
Pierdere netă0 lei0 lei
Rezultat net96.325 lei44.200 lei
Bilanț
Active totale148.664 lei51.188 lei
Datorii7.939 lei6.788 lei
Capitaluri proprii140.725 lei44.400 lei
Oameni
Număr mediu de salariați11

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este DAVIDESCU METAL S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, DAVIDESCU METAL S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 23.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul DAVIDESCU METAL S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Piatra Neamț, județul Neamț (SUBDĂRMĂNEȘTI, nr. 16); numărul de înmatriculare e J|27|343|2024, din 25.03.2024.

Ce cifră de afaceri a avut DAVIDESCU METAL S.R.L. în 2025?

165.920 lei, cu 31% peste 2024 (126.650 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 96.325 lei.

Câți salariați are DAVIDESCU METAL S.R.L.?

1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre DAVIDESCU METAL S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (23.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.