METALWORKS MURES S.R.L.

METALWORKS MURES S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Târgu Mureș, Mureș, CUI 49568179. Cifră de afaceri 2025: 120.520 lei. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
49568179
Denumire
METALWORKS MURES S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|26|241|2024
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
09.02.2024
Sediu
8 MARTIE, nr. 77 E, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
Activități autorizate (CAEN)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
  • 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri · rev. 2
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
Arată toate (16)
  • 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
  • 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
28.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2024–2025 · 2 bilanțuri

Financiar · 2024–2025 · 2 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 120.520 lei (+230% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2024 36,5 mii lei · 2025 120,5 mii lei · maxim 2025 120,5 mii lei · minim 2024 36,5 mii lei.

Rezultat net (lei): 2024 10,3 mii lei · 2025 55 mii lei · maxim 2025 55 mii lei · minim 2024 10,3 mii lei.

Număr mediu de salariați: nu se raportează pentru acest tip de situație.

Indicator20252024
Activitate
Cifră de afaceri netă120.520 lei36.500 lei
Venituri totale120.577 lei36.500 lei
Cheltuieli totale55.384 lei24.344 lei
Rezultat
Profit net54.971 lei10.250 lei
Pierdere netă0 lei0 lei
Rezultat net54.971 lei10.250 lei
Bilanț
Active totale76.024 lei14.350 lei
Datorii20.813 lei150 lei
Capitaluri proprii55.211 lei10.450 lei
Oameni
Număr mediu de salariați——

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este METALWORKS MURES S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, METALWORKS MURES S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul METALWORKS MURES S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgu Mureș, județul Mureș (8 MARTIE, nr. 77 E); numărul de înmatriculare e J|26|241|2024, din 09.02.2024.

Ce cifră de afaceri a avut METALWORKS MURES S.R.L. în 2025?

120.520 lei, cu 230% peste 2024 (36.500 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 54.971 lei.

De unde vin datele despre METALWORKS MURES S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.