GENORACOM SRL
GENORACOM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Onești, Bacău, CUI 4954838. Cifră de afaceri 2025: 337.917 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 4954838
- Denumire
- GENORACOM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|1936|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.11.1993
- Sediu
- LIBERTĂȚII, nr. 35, sc. A, ap. 8, Municipiul Onești, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători · rev. 2
- 4932 Transporturi cu taxiuri · rev. 2
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 337.917 lei (-3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 202,9 mii lei · 2025 337,9 mii lei · maxim 2024 349,7 mii lei · minim 2020 138,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −48,6 mii lei · 2025 3,4 mii lei · maxim 2020 444 mii lei · minim 2018 −88,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 4 · maxim 2015 5 · minim 2020 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 337.917 lei | 349.713 lei | 212.205 lei | 214.194 lei | 176.724 lei | 138.083 lei | 208.886 lei | 212.110 lei | 200.960 lei | 229.805 lei | 202.941 lei |
| Venituri totale | 337.978 lei | 349.743 lei | 215.209 lei | 259.143 lei | 236.731 lei | 630.089 lei | 208.891 lei | 212.110 lei | 200.960 lei | 229.874 lei | 204.702 lei |
| Cheltuieli totale | 329.110 lei | 313.917 lei | 254.848 lei | 275.765 lei | 150.044 lei | 179.855 lei | 246.692 lei | 298.261 lei | 244.899 lei | 262.021 lei | 247.199 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 3.391 lei | 30.218 lei | 0 lei | 0 lei | 84.320 lei | 444.016 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 41.791 lei | 19.213 lei | 0 lei | 0 lei | 39.890 lei | 88.272 lei | 45.949 lei | 34.446 lei | 48.638 lei |
| Rezultat net | 3.391 lei | 30.218 lei | -41.791 lei | -19.213 lei | 84.320 lei | 444.016 lei | -39.890 lei | -88.272 lei | -45.949 lei | -34.446 lei | -48.638 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 141.996 lei | 120.207 lei | 75.266 lei | 130.275 lei | 144.588 lei | 62.152 lei | 58.397 lei | 68.323 lei | 149.312 lei | 203.377 lei | 271.612 lei |
| Datorii | 52.279 lei | 33.881 lei | 19.158 lei | 32.376 lei | 27.477 lei | 29.361 lei | 469.622 lei | 439.658 lei | 432.375 lei | 440.491 lei | 474.280 lei |
| Capitaluri proprii | 89.717 lei | 86.326 lei | 56.108 lei | 97.899 lei | 117.111 lei | 32.791 lei | -411.225 lei | -371.335 lei | -283.063 lei | -237.114 lei | -202.668 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este GENORACOM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, GENORACOM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul GENORACOM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Onești, județul Bacău (LIBERTĂȚII, nr. 35, sc. A, ap. 8); numărul de înmatriculare e J|04|1936|1993, din 30.11.1993.
Ce cifră de afaceri a avut GENORACOM SRL în 2025?
337.917 lei, cu 3% sub 2024 (349.713 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 3.391 lei.
Câți salariați are GENORACOM SRL?
4 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GENORACOM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.