GYIMESI TAXI S.R.L.

GYIMESI TAXI S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Lunca de Sus, Comuna Lunca de Sus, Harghita, CUI 49294669. Cifră de afaceri 2025: 281.173 lei, 3 salariați. Date

Registru

CUI
49294669
Denumire
GYIMESI TAXI S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|19|585|2023
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
15.12.2023
Sediu
LUNCA DE SUS, nr. 494, bl. 3, sc. B, ap. 6, Sat Lunca de Sus, Comuna Lunca de Sus, Harghita
Activități autorizate (CAEN)
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri

Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 281.173 lei (+29% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2024 217,2 mii lei · 2025 281,2 mii lei · maxim 2025 281,2 mii lei · minim 2024 217,2 mii lei.

Rezultat net (lei): 2023 −149 lei · 2025 54,8 mii lei · maxim 2024 108,8 mii lei · minim 2023 −149 lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2024 2 · 2025 3 · maxim 2025 3 · minim 2024 2.

Indicator202520242023
Activitate
Cifră de afaceri netă281.173 lei217.193 lei—
Venituri totale325.195 lei227.171 lei0 lei
Cheltuieli totale268.010 lei116.508 lei149 lei
Rezultat
Profit net54.796 lei108.817 lei0 lei
Pierdere netă0 lei0 lei149 lei
Rezultat net54.796 lei108.817 lei-149 lei
Bilanț
Active totale225.310 lei122.960 lei200 lei
Datorii61.246 lei13.692 lei149 lei
Capitaluri proprii164.064 lei109.268 lei51 lei
Oameni
Număr mediu de salariați32—

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este GYIMESI TAXI S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, GYIMESI TAXI S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul GYIMESI TAXI S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Lunca de Sus, Comuna Lunca de Sus, județul Harghita (LUNCA DE SUS, nr. 494, bl. 3, sc. B, ap. 6); numărul de înmatriculare e J|19|585|2023, din 15.12.2023.

Ce cifră de afaceri a avut GYIMESI TAXI S.R.L. în 2025?

281.173 lei, cu 29% peste 2024 (217.193 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 54.796 lei.

Câți salariați are GYIMESI TAXI S.R.L.?

3 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre GYIMESI TAXI S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.