MAVIS EUROCARGO S.R.L.
MAVIS EUROCARGO S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 5, București, CUI 49063699. Cifră de afaceri 2025: 2.614.150 lei, 14 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 49063699
- Denumire
- MAVIS EUROCARGO S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|20913|2023
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.11.2023
- Sediu
- UNGHENI, nr. 32, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Arată toate (16)
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 28.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.614.150 lei (+25% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2024 2,1 mil. lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2025 2,6 mil. lei · minim 2024 2,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2023 −7,9 mii lei · 2025 129,4 mii lei · maxim 2025 129,4 mii lei · minim 2023 −7,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2023 2 · 2025 14 · maxim 2025 14 · minim 2023 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Activitate | |||
| Cifră de afaceri netă | 2.614.150 lei | 2.084.797 lei | — |
| Venituri totale | 2.614.150 lei | 2.084.797 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 2.464.399 lei | 1.920.019 lei | 7.908 lei |
| Rezultat | |||
| Profit net | 129.390 lei | 103.485 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 7.908 lei |
| Rezultat net | 129.390 lei | 103.485 lei | -7.908 lei |
| Bilanț | |||
| Active totale | 659.838 lei | 611.572 lei | 200 lei |
| Datorii | 434.671 lei | 515.795 lei | 7.908 lei |
| Capitaluri proprii | 225.167 lei | 95.777 lei | -7.708 lei |
| Oameni | |||
| Număr mediu de salariați | 14 | 12 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MAVIS EUROCARGO S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MAVIS EUROCARGO S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MAVIS EUROCARGO S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 5, județul București (UNGHENI, nr. 32); numărul de înmatriculare e J|40|20913|2023, din 06.11.2023.
Ce cifră de afaceri a avut MAVIS EUROCARGO S.R.L. în 2025?
2.614.150 lei, cu 25% peste 2024 (2.084.797 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 129.390 lei.
Câți salariați are MAVIS EUROCARGO S.R.L.?
14 salariați în medie în 2025 (12 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MAVIS EUROCARGO S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.