PENFIRE STUDIO S.R.L.

PENFIRE STUDIO S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Ploiești, Prahova, CUI 49028837. Cifră de afaceri 2025: 245.135 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
49028837
Denumire
PENFIRE STUDIO S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|29|2427|2023
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
30.10.2023
Sediu
TUDOR VLADIMIRESCU, nr. 108B, bl. C2, et. 2, ap. 6, Municipiul Ploiești, Prahova
Activități autorizate (CAEN)
  • 5811 Activități de editare a cărților · rev. 2
  • 5819 Alte activități de editare · rev. 2
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
  • 7410 Activități de design specializat · rev. 2
Arată toate (14)
  • 7420 Activități fotografice · rev. 2
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
  • 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole) · rev. 2
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) · rev. 2
  • 9003 Activități de creație artistică · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri

Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 245.135 lei (+13% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2023 14,9 mii lei · 2025 245,1 mii lei · maxim 2025 245,1 mii lei · minim 2023 14,9 mii lei.

Rezultat net (lei): 2023 13,5 mii lei · 2025 94,1 mii lei · maxim 2025 94,1 mii lei · minim 2023 13,5 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2023 1 · 2025 1 · maxim 2023 1 · minim 2023 1.

Indicator202520242023
Activitate
Cifră de afaceri netă245.135 lei217.085 lei14.900 lei
Venituri totale245.229 lei217.085 lei14.900 lei
Cheltuieli totale148.629 lei174.192 lei1.286 lei
Rezultat
Profit net94.149 lei40.766 lei13.468 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei
Rezultat net94.149 lei40.766 lei13.468 lei
Bilanț
Active totale126.993 lei88.818 lei14.937 lei
Datorii23.410 lei34.384 lei1.269 lei
Capitaluri proprii103.583 lei54.434 lei13.668 lei
Oameni
Număr mediu de salariați111

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este PENFIRE STUDIO S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, PENFIRE STUDIO S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul PENFIRE STUDIO S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Ploiești, județul Prahova (TUDOR VLADIMIRESCU, nr. 108B, bl. C2, et. 2, ap. 6); numărul de înmatriculare e J|29|2427|2023, din 30.10.2023.

Ce cifră de afaceri a avut PENFIRE STUDIO S.R.L. în 2025?

245.135 lei, cu 13% peste 2024 (217.085 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 94.149 lei.

Câți salariați are PENFIRE STUDIO S.R.L.?

1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre PENFIRE STUDIO S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.