COLIS SRL
COLIS SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Baia Mare, Maramureș, CUI 4884147. Cifră de afaceri 2025: 112.800 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 4884147
- Denumire
- COLIS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|2057|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.10.1993
- Sediu
- B-dul UNIRII, nr. 10A, ap. 13, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
Arată toate (24)
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 112.800 lei (+34% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 121,6 mii lei · 2025 112,8 mii lei · maxim 2015 121,6 mii lei · minim 2021 7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 75,8 mii lei · 2025 50,9 mii lei · maxim 2022 80,3 mii lei · minim 2021 −19,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2025 1 · maxim 2023 1 · minim 2015 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 112.800 lei | 84.090 lei | 111.280 lei | 103.750 lei | 7.000 lei | 54.180 lei | 45.955 lei | 31.600 lei | 41.423 lei | 55.731 lei | 121.630 lei |
| Venituri totale | 112.800 lei | 84.790 lei | 111.280 lei | 103.847 lei | 7.000 lei | 63.860 lei | 45.956 lei | 31.601 lei | 41.424 lei | 55.735 lei | 121.631 lei |
| Cheltuieli totale | 60.763 lei | 96.613 lei | 74.380 lei | 20.897 lei | 26.523 lei | 21.351 lei | 12.202 lei | 11.810 lei | 14.192 lei | 35.705 lei | 42.178 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 50.909 lei | 0 lei | 35.787 lei | 80.287 lei | 0 lei | 40.884 lei | 32.375 lei | 18.843 lei | 25.989 lei | 18.358 lei | 75.804 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 12.671 lei | 0 lei | 0 lei | 19.733 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 50.909 lei | -12.671 lei | 35.787 lei | 80.287 lei | -19.733 lei | 40.884 lei | 32.375 lei | 18.843 lei | 25.989 lei | 18.358 lei | 75.804 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 78.121 lei | 42.480 lei | 74.053 lei | 94.457 lei | 10.413 lei | 29.485 lei | 38.289 lei | 68.417 lei | 50.891 lei | 125.009 lei | 137.828 lei |
| Datorii | 10.592 lei | 8.471 lei | 10.504 lei | 10.224 lei | 1.537 lei | 876 lei | 1.964 lei | 467 lei | 1.784 lei | 101.891 lei | 8.068 lei |
| Capitaluri proprii | 67.529 lei | 34.009 lei | 63.549 lei | 84.233 lei | 8.876 lei | 28.609 lei | 36.325 lei | 67.950 lei | 49.107 lei | 23.118 lei | 129.760 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 0 | — | — | — | — | — | — | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este COLIS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, COLIS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul COLIS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Baia Mare, județul Maramureș (B-dul UNIRII, nr. 10A, ap. 13); numărul de înmatriculare e J|24|2057|1993, din 25.10.1993.
Ce cifră de afaceri a avut COLIS SRL în 2025?
112.800 lei, cu 34% peste 2024 (84.090 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 50.909 lei.
Câți salariați are COLIS SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre COLIS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.