CONSTRUCTUS AG S.R.L.
CONSTRUCTUS AG S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Baia Mare, Maramureș, CUI 48767408. Cifră de afaceri 2025: 3.748.986 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 48767408
- Denumire
- CONSTRUCTUS AG S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|1341|2023
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 12.09.2023
- Sediu
- GEORGE COȘBUC, nr. 14A, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
Arată toate (30)
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 28.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.748.986 lei (+31% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2023 285,7 mii lei · 2025 3,7 mil. lei · maxim 2025 3,7 mil. lei · minim 2023 285,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2023 196,3 mii lei · 2025 26 mii lei · maxim 2023 196,3 mii lei · minim 2024 16,5 mii lei.
Număr mediu de salariați: nu se raportează pentru acest tip de situație.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Activitate | |||
| Cifră de afaceri netă | 3.748.986 lei | 2.868.636 lei | 285.714 lei |
| Venituri totale | 3.448.990 lei | 3.168.728 lei | 285.714 lei |
| Cheltuieli totale | 3.418.749 lei | 3.152.252 lei | 52.895 lei |
| Rezultat | |||
| Profit net | 26.032 lei | 16.476 lei | 196.319 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 26.032 lei | 16.476 lei | 196.319 lei |
| Bilanț | |||
| Active totale | 3.770.736 lei | 3.984.058 lei | 9.371.529 lei |
| Datorii | 3.658.345 lei | 3.895.063 lei | 9.175.010 lei |
| Capitaluri proprii | 112.391 lei | 88.995 lei | 196.519 lei |
| Oameni | |||
| Număr mediu de salariați | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CONSTRUCTUS AG S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, CONSTRUCTUS AG S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 28.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CONSTRUCTUS AG S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Baia Mare, județul Maramureș (GEORGE COȘBUC, nr. 14A); numărul de înmatriculare e J|24|1341|2023, din 12.09.2023.
Ce cifră de afaceri a avut CONSTRUCTUS AG S.R.L. în 2025?
3.748.986 lei, cu 31% peste 2024 (2.868.636 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 26.032 lei.
De unde vin datele despre CONSTRUCTUS AG S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (28.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.