MURESAN SRL
MURESAN SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Călărași, Călărași, CUI 4853728. Cifră de afaceri 2025: 349.933 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 4853728
- Denumire
- MURESAN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|51|978|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.10.1993
- Sediu
- SULFINEI, nr. 111, Municipiul Călărași, Călărași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
Arată toate (7)
- 5224 Manipulări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 349.933 lei (-21% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 237 mii lei · 2025 349,9 mii lei · maxim 2024 443,8 mii lei · minim 2017 224,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 47,9 mii lei · 2025 51,9 mii lei · maxim 2020 72,7 mii lei · minim 2017 15,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2016 3 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 349.933 lei | 443.841 lei | 424.001 lei | 398.123 lei | 378.101 lei | 275.307 lei | fără bilanț | 318.474 lei | 224.628 lei | 245.819 lei | 237.041 lei |
| Venituri totale | 349.933 lei | 444.697 lei | 424.001 lei | 398.123 lei | 379.075 lei | 281.182 lei | fără bilanț | 318.474 lei | 224.628 lei | 245.840 lei | 237.037 lei |
| Cheltuieli totale | 290.919 lei | 364.476 lei | 375.275 lei | 337.550 lei | 336.413 lei | 205.675 lei | fără bilanț | 269.311 lei | 207.149 lei | 202.524 lei | 181.965 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 51.893 lei | 66.901 lei | 44.425 lei | 56.533 lei | 38.852 lei | 72.724 lei | fără bilanț | 45.963 lei | 15.222 lei | 40.844 lei | 47.942 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 51.893 lei | 66.901 lei | 44.425 lei | 56.533 lei | 38.852 lei | 72.724 lei | fără bilanț | 45.963 lei | 15.222 lei | 40.844 lei | 47.942 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 585.808 lei | 611.958 lei | 636.975 lei | 590.466 lei | 551.876 lei | 554.314 lei | fără bilanț | 474.835 lei | 411.323 lei | 298.892 lei | 243.825 lei |
| Datorii | 105.807 lei | 33.850 lei | 125.768 lei | 123.684 lei | 141.627 lei | 182.917 lei | fără bilanț | 227.394 lei | 209.845 lei | 112.636 lei | 98.413 lei |
| Capitaluri proprii | 480.001 lei | 578.108 lei | 511.207 lei | 466.782 lei | 410.249 lei | 371.397 lei | fără bilanț | 247.441 lei | 201.478 lei | 186.256 lei | 145.412 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | fără bilanț | 3 | 3 | 3 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MURESAN SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MURESAN SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MURESAN SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Călărași, județul Călărași (SULFINEI, nr. 111); numărul de înmatriculare e J|51|978|1993, din 14.10.1993.
Ce cifră de afaceri a avut MURESAN SRL în 2025?
349.933 lei, cu 21% sub 2024 (443.841 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 51.893 lei.
Câți salariați are MURESAN SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MURESAN SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.