VOL CONSTRUCT S.R.L.
VOL CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iași, CUI 48514693. Cifră de afaceri 2025: 2.342.375 lei, 8 salariați. Date ONRC, MF
Registru
- CUI
- 48514693
- Denumire
- VOL CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|2273|2023
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.07.2023
- Sediu
- CAMIL PETRESCU, nr. 13D1, Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
Arată toate (20)
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.342.375 lei (+56% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2023 315,2 mii lei · 2025 2,3 mil. lei · maxim 2025 2,3 mil. lei · minim 2023 315,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2023 112,7 mii lei · 2025 674,5 mii lei · maxim 2025 674,5 mii lei · minim 2023 112,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2023 4 · 2025 8 · maxim 2025 8 · minim 2023 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Activitate | |||
| Cifră de afaceri netă | 2.342.375 lei | 1.497.095 lei | 315.179 lei |
| Venituri totale | 2.374.042 lei | 1.497.095 lei | 315.179 lei |
| Cheltuieli totale | 1.574.116 lei | 799.409 lei | 199.335 lei |
| Rezultat | |||
| Profit net | 674.458 lei | 662.789 lei | 112.692 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 674.458 lei | 662.789 lei | 112.692 lei |
| Bilanț | |||
| Active totale | 1.369.368 lei | 878.460 lei | 500.110 lei |
| Datorii | 694.510 lei | 215.471 lei | 387.218 lei |
| Capitaluri proprii | 674.858 lei | 662.989 lei | 112.892 lei |
| Oameni | |||
| Număr mediu de salariați | 8 | 7 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VOL CONSTRUCT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VOL CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VOL CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Pietraria, Comuna Bârnova, județul Iași (CAMIL PETRESCU, nr. 13D1); numărul de înmatriculare e J|22|2273|2023, din 20.07.2023.
Ce cifră de afaceri a avut VOL CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
2.342.375 lei, cu 56% peste 2024 (1.497.095 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 674.458 lei.
Câți salariați are VOL CONSTRUCT S.R.L.?
8 salariați în medie în 2025 (7 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VOL CONSTRUCT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.