VOXMIR SRL — dosare în instanță
Numele VOXMIR SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 26 iulie 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 4845920)
- CUI
- 4845920
- Denumire
- VOXMIR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|17|2723|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.10.1993
- Sediu
- Str. ANUL REVOLUTIEI, nr. 12, Municipiul Galați, Galați
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.870.249 lei (-35% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6,3 mil. lei · 2025 5,9 mil. lei · maxim 2020 10,9 mil. lei · minim 2025 5,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −95,2 mii lei · 2025 32,3 mii lei · maxim 2023 579,9 mii lei · minim 2015 −95,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 3 · maxim 2015 8 · minim 2025 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.870.249 lei | 9.080.378 lei | 9.018.384 lei | 8.302.407 lei | 9.043.149 lei | 10.897.268 lei | 9.619.119 lei | 8.687.552 lei | 8.842.975 lei | 7.416.263 lei | 6.280.003 lei |
| Venituri totale | 5.871.253 lei | 9.305.530 lei | 10.467.199 lei | 8.302.429 lei | 9.043.149 lei | 10.923.558 lei | 9.621.119 lei | 8.687.552 lei | 8.953.942 lei | 7.430.887 lei | 6.293.399 lei |
| Cheltuieli totale | 5.825.880 lei | 9.291.649 lei | 9.781.618 lei | 8.293.289 lei | 9.031.370 lei | 10.902.191 lei | 9.579.660 lei | 8.591.453 lei | 8.801.189 lei | 7.332.991 lei | 6.388.597 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 32.292 lei | 9.359 lei | 579.935 lei | 7.498 lei | 9.711 lei | 18.130 lei | 35.099 lei | 92.754 lei | 152.753 lei | 97.896 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 95.198 lei |
| Rezultat net | 32.292 lei | 9.359 lei | 579.935 lei | 7.498 lei | 9.711 lei | 18.130 lei | 35.099 lei | 92.754 lei | 152.753 lei | 97.896 lei | -95.198 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.849.025 lei | 2.651.772 lei | 3.111.564 lei | 2.743.099 lei | 1.199.425 lei | 1.033.153 lei | 1.121.746 lei | 1.064.053 lei | 626.175 lei | 673.607 lei | 626.285 lei |
| Datorii | 1.042.359 lei | 1.458.088 lei | 1.927.239 lei | 2.138.709 lei | 602.533 lei | 446.668 lei | 553.391 lei | 530.797 lei | 273.166 lei | 1.401.104 lei | 1.446.733 lei |
| Capitaluri proprii | 806.666 lei | 1.193.684 lei | 1.184.325 lei | 604.390 lei | 596.892 lei | 586.485 lei | 568.355 lei | 533.256 lei | 353.009 lei | -727.497 lei | -820.448 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 4 | 6 | 6 | 6 | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 2
- Intimat: 1
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii de muncă: 4
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2023: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3748/121/2021 | Tribunalul Galați | Litigii de muncă | Fond | Intimat |
| 364/44/2023 | Curtea de Apel Galați | Litigii de muncă | Apel | Intimat Pârât |
| 830/121/2023 | Tribunalul Galați | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 4840/121/2023 | Tribunalul Galați | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VOXMIR SRL?
VOXMIR SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des VOXMIR SRL?
Cel mai des la Tribunalul Galați (3) și Curtea de Apel Galați (1).
În ce calitate apare cel mai des VOXMIR SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii de muncă (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât și intimat?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.