OPTICA OPTOFARM SRL — dosare în instanță
Numele OPTICA OPTOFARM SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 10 decembrie 2025
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 4838035)
- CUI
- 4838035
- Denumire
- OPTICA OPTOFARM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|1823|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.09.1993
- Sediu
- Str. POSTEI, nr. 3, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
Arată toate (61)
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 2110 Fabricarea produselor farmaceutice de bază · rev. 3
- 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 2563 Fabricarea uneltelor · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 2670 Fabricarea de instrumente optice, suporți magnetici și optici; fabricarea de echipamente fotografice · rev. 3
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase · rev. 3
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. · rev. 3
- 8710 Activități ale centrelor de îngrijire medicală · rev. 3
- 8720 Activități ale centrelor de recuperare pshică și de dezintoxicare, exclusiv spitale · rev. 3
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 12.534.336 lei (-1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,3 mil. lei · 2025 12,5 mil. lei · maxim 2024 12,6 mil. lei · minim 2015 5,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2025 804,8 mii lei · maxim 2016 1,6 mil. lei · minim 2022 38,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 45 · 2025 58 · maxim 2023 64 · minim 2017 44.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 12.534.336 lei | 12.599.548 lei | 10.794.023 lei | 9.326.142 lei | 8.715.536 lei | 6.984.511 lei | 7.782.723 lei | 7.069.438 lei | 6.099.222 lei | 5.832.190 lei | 5.306.038 lei |
| Venituri totale | 12.678.753 lei | 12.662.119 lei | 10.956.584 lei | 9.451.795 lei | 8.806.279 lei | 7.376.339 lei | 7.853.476 lei | 7.164.555 lei | 6.161.484 lei | 5.903.082 lei | 5.370.805 lei |
| Cheltuieli totale | 11.720.239 lei | 11.747.602 lei | 10.490.325 lei | 9.413.283 lei | 7.595.657 lei | 6.276.764 lei | 6.491.518 lei | 5.642.145 lei | 4.828.882 lei | 4.040.738 lei | 3.655.065 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 804.795 lei | 824.486 lei | 400.758 lei | 38.512 lei | 1.065.369 lei | 910.855 lei | 1.113.041 lei | 1.273.067 lei | 1.109.407 lei | 1.559.666 lei | 1.439.105 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 804.795 lei | 824.486 lei | 400.758 lei | 38.512 lei | 1.065.369 lei | 910.855 lei | 1.113.041 lei | 1.273.067 lei | 1.109.407 lei | 1.559.666 lei | 1.439.105 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 13.398.930 lei | 15.630.535 lei | 15.865.889 lei | 16.621.554 lei | 15.923.476 lei | 9.005.588 lei | 7.462.206 lei | 7.046.949 lei | 6.884.855 lei | 7.081.081 lei | 6.916.880 lei |
| Datorii | 7.176.490 lei | 9.603.042 lei | 10.168.328 lei | 10.564.496 lei | 9.092.478 lei | 2.344.123 lei | 776.894 lei | 692.488 lei | 1.107.536 lei | 1.713.132 lei | 1.423.245 lei |
| Capitaluri proprii | 6.222.440 lei | 6.027.493 lei | 5.670.417 lei | 5.986.630 lei | 6.701.208 lei | 6.474.266 lei | 6.390.510 lei | 5.965.318 lei | 5.306.344 lei | 4.877.112 lei | 4.920.709 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 58 | 51 | 64 | 60 | 51 | 44 | 46 | 44 | 44 | 48 | 45 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 18519/320/2025 | Judecătoria Târgu Mureș | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare OPTICA OPTOFARM SRL?
OPTICA OPTOFARM SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des OPTICA OPTOFARM SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.