FIRST HOME CONSTRUCT S.R.L.
FIRST HOME CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Sic, Comuna Sic, Cluj, CUI 47914780. Cifră de afaceri 2025: 100.850 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 47914780
- Denumire
- FIRST HOME CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1471|2023
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.03.2023
- Sediu
- STRADA II, nr. 170, Sat Sic, Comuna Sic, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
Arată toate (19)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 100.850 lei (+18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2023 68,5 mii lei · 2025 100,9 mii lei · maxim 2025 100,9 mii lei · minim 2023 68,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2023 −12,2 mii lei · 2025 −30,5 mii lei · maxim 2024 3,7 mii lei · minim 2025 −30,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2023 2 · 2025 2 · maxim 2023 2 · minim 2023 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Activitate | |||
| Cifră de afaceri netă | 100.850 lei | 85.700 lei | 68.466 lei |
| Venituri totale | 111.875 lei | 118.570 lei | 68.466 lei |
| Cheltuieli totale | 141.408 lei | 114.044 lei | 79.982 lei |
| Rezultat | |||
| Profit net | 0 lei | 3.669 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 30.542 lei | 0 lei | 12.201 lei |
| Rezultat net | -30.542 lei | 3.669 lei | -12.201 lei |
| Bilanț | |||
| Active totale | 8.633 lei | 38.518 lei | 33.334 lei |
| Datorii | 47.507 lei | 46.850 lei | 45.335 lei |
| Capitaluri proprii | -38.874 lei | -8.332 lei | -12.001 lei |
| Oameni | |||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este FIRST HOME CONSTRUCT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, FIRST HOME CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul FIRST HOME CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Sic, Comuna Sic, județul Cluj (STRADA II, nr. 170); numărul de înmatriculare e J|12|1471|2023, din 30.03.2023.
Ce cifră de afaceri a avut FIRST HOME CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
100.850 lei, cu 18% peste 2024 (85.700 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 30.542 lei.
Câți salariați are FIRST HOME CONSTRUCT S.R.L.?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre FIRST HOME CONSTRUCT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.