MERCARS SERVICE S.R.L.

MERCARS SERVICE S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Cristești, Comuna Cristești, Iași, CUI 47780530. Cifră de afaceri 2025: 137.784 lei, 1 salariați. Date ONRC,

Registru

CUI
47780530
Denumire
MERCARS SERVICE S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|22|837|2023
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
09.03.2023
Sediu
Europeană, nr. 1 BIS, Sat Cristești, Comuna Cristești, Iași
Activități autorizate (CAEN)
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
Arată toate (11)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
  • 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
23.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri

Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 137.784 lei (+66% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2023 45,2 mii lei · 2025 137,8 mii lei · maxim 2025 137,8 mii lei · minim 2023 45,2 mii lei.

Rezultat net (lei): 2023 471 lei · 2025 54,5 mii lei · maxim 2025 54,5 mii lei · minim 2023 471 lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2023 1 · 2025 1 · maxim 2023 1 · minim 2023 1.

Indicator202520242023
Activitate
Cifră de afaceri netă137.784 lei82.987 lei45.241 lei
Venituri totale137.784 lei82.987 lei64.241 lei
Cheltuieli totale81.946 lei69.270 lei63.770 lei
Rezultat
Profit net54.461 lei13.635 lei471 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei
Rezultat net54.461 lei13.635 lei471 lei
Bilanț
Active totale54.196 lei29.898 lei15.774 lei
Datorii4.629 lei14.792 lei14.303 lei
Capitaluri proprii49.567 lei15.106 lei1.471 lei
Oameni
Număr mediu de salariați111

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este MERCARS SERVICE S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, MERCARS SERVICE S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 23.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul MERCARS SERVICE S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Cristești, Comuna Cristești, județul Iași (Europeană, nr. 1 BIS); numărul de înmatriculare e J|22|837|2023, din 09.03.2023.

Ce cifră de afaceri a avut MERCARS SERVICE S.R.L. în 2025?

137.784 lei, cu 66% peste 2024 (82.987 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 54.461 lei.

Câți salariați are MERCARS SERVICE S.R.L.?

1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre MERCARS SERVICE S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (23.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.