VALEA SUCIULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
VALEA SUCIULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ: firmă în funcțiune din Sat Suciu de Sus, Comuna Suciu de Sus, Maramureș, CUI 47766650. Cifră de afaceri 2025: 174.668 lei,
Registru
- CUI
- 47766650
- Denumire
- VALEA SUCIULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
- Formă juridică
- cooperativă agricolă (dedus; fără nomenclator ONRC)
- Număr de înmatriculare
- C|24|2|2023
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.03.2023
- Sediu
- SUCIU DE SUS, nr. 560, Sat Suciu de Sus, Comuna Suciu de Sus, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor · rev. 2
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile · rev. 2
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 2
- 0121 Cultivarea strugurilor · rev. 2
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase · rev. 2
Arată toate (72)
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi · rev. 2
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 2
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor · rev. 2
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 2
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 2
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 2
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 2
- 0142 Creșterea altor bovine · rev. 2
- 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline · rev. 2
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 2
- 0146 Creșterea porcinelor · rev. 2
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 2
- 0149 Creșterea altor animale · rev. 2
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 0164 Pregătirea semințelor · rev. 2
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 2
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 2
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 2
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre · rev. 2
- 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor · rev. 2
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume · rev. 2
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 2
- 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor · rev. 2
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · rev. 2
- 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 2
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 2
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 2
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 2
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice · rev. 2
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 2
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 2
- 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie · rev. 2
- 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice · rev. 2
- 1103 Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe · rev. 2
- 1104 Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare · rev. 2
- 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile · rev. 2
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate · rev. 2
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne · rev. 2
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri
Financiar · 2023–2025 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 174.668 lei (+308% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2024 42,8 mii lei · 2025 174,7 mii lei · maxim 2025 174,7 mii lei · minim 2024 42,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2023 126 mii lei · 2025 −350,5 mii lei · maxim 2024 133,8 mii lei · minim 2025 −350,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2024 2 · 2025 4 · maxim 2025 4 · minim 2024 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Activitate | |||
| Cifră de afaceri netă | 174.668 lei | 42.832 lei | — |
| Venituri totale | 280.023 lei | 371.236 lei | 283.467 lei |
| Cheltuieli totale | 628.804 lei | 236.249 lei | 157.427 lei |
| Rezultat | |||
| Profit net | 0 lei | 133.758 lei | 126.040 lei |
| Pierdere netă | 350.537 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -350.537 lei | 133.758 lei | 126.040 lei |
| Bilanț | |||
| Active totale | 159.393 lei | 272.857 lei | 126.729 lei |
| Datorii | 249.632 lei | 12.559 lei | 189 lei |
| Capitaluri proprii | -90.239 lei | 260.298 lei | 126.540 lei |
| Oameni | |||
| Număr mediu de salariați | 4 | 2 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VALEA SUCIULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VALEA SUCIULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul VALEA SUCIULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Suciu de Sus, Comuna Suciu de Sus, județul Maramureș (SUCIU DE SUS, nr. 560); numărul de înmatriculare e C|24|2|2023, din 07.03.2023.
Ce cifră de afaceri a avut VALEA SUCIULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ în 2025?
174.668 lei, cu 308% peste 2024 (42.832 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 350.537 lei.
Câți salariați are VALEA SUCIULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ?
4 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VALEA SUCIULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.